کمپانی های ژاپنی به خرید تولید کننده های گاز طبیعی در ایالات متحده نزدیک شدند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

کمپانی های ژاپنی به خرید تولید کننده های گاز طبیعی در ایالات متحده نزدیک شدند

رویترز به نقل از منابع ناشناس نزدیک به مذاکرات گزارش داد که شرکت توکیو گاز ژاپن به نهایی کردن معامله برای خرید شرکت تولیدکننده گاز طبیعی آمریکا راک کلیف انرژی نزدیک است.

به گفته منابع رویترز، ارزش این معامله، که شامل فرض بدهی است، حدود 4.6 میلیارد دلار است. خریدار واقعی یک شرکت تابعه از شرکت ژاپنی مستقر در تگزاس – منابع طبیعی خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، این اقدام را می توان آخرین اقدام یک شرکت انرژی ژاپنی برای تضمین تامین سوخت فسیلی در یک حوزه قضایی دوستانه دانست، حتی اگر همزمان شرکت توکیو گاز اخیرا منافع خود را در چهار پروژه LNG در استرالیا فروخته است.

مانند اروپا، ژاپن نیز در تلاش است تا منابع نفت و گاز خود را در تلاش برای کاهش وابستگی به روسیه متنوع کند. سال گذشته، شرکت‌ های انرژی ژاپن مجموعه‌ ای از قرار داد ها را برای تحویل LNG از ایالات متحده و عمان برای پیشبرد این طرح ‌های تنوع امضا کردند.

با این حال، نفت و گاز ساخالین همچنان برای ژاپن حیاتی است، به همین دلیل است که عضو G7 از سقف قیمتی که این گروه به عنوان ابزاری برای کاهش درآمدهای نفتی روسیه توافق کرده بود، معاف شد.

ژاپن علاوه بر تنوع بخشیدن به عرضه سوخت های فسیلی، انرژی هسته ای را نیز تغییر داده است. پس از فاجعه فوکوشیما در سال 2011، رهبران ژاپن، موضعی ضد هسته ای اتخاذ کردند، اما با بحران انرژی، این وضعیت شروع به تغییر کرد و در پایان سال گذشته، گروهی از کارشناسان، زیر نظر وزارت صنعت ژاپن تصمیم گرفتند که ژاپن اجازه دهد راکتورهای هسته ای جدید توسعه یابد و همچنین به راکتورهای موجود پس از محدودیت فعلی 60 ساله اجازه فعالیت دهد.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست