کاهش 1 درصدی صادرات فولاد میانی

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

صادرات فولاد میانی 1 درصد  کاهش یافت.

آمار منتشر شده از انجمن تولید فولاد ایران گویای این نکته است که مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در در ماهه اول سال 8 میلیون و 433 هزار تن بوده است و صادرات فولاد میانی به تنهایی 5 میلیون و 748 هزار تن بوده است. که این نشان ازکاهش 1 درصدی دارد.

سهم صادرات بیلت و بلوم در ۱۰ ماهه  سال ۱۴۰۱، ۴ میلیون و ۳۶۳ هزار تن، و سهم صادرات اسلب، ۱ میلیون و ۳۸۵ هزار تن بوده است. در ۱۰ ماهه سال جاری، صادرات اسلب کاهش ۲۷ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم نیز ۱۱ درصد افزایش یافته است. این آمار حاکی از حجم صادرات فولاد میانیست.

صادرات محصولات فولادی کشور در ۱۰ ماهه  سال ۱۴۰۱، ۲ میلیون و ۶۸۵ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۲ درصدی را نشان می‌دهد. از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۲ میلیون و ۳۲۸ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع در ۱۰ ماهه سال جاری، ۴ درصد رشد یافته و این آمار مجموع کل فولاد صادراتی است.

همچنین، صادرات میلگرد، در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۲ میلیون و ۰۶۵ هزار تن رسیده است. صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با کاهش ۲۸ درصدی به ۳۵۷ هزار تن رسیده است.

شایان ذکر است در ۱۰ ماهه امسال صادرات آهن اسفنجی ۷۴۴ هزار تن بوده بوده است که کاهش ۲۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست