کاهش 0.2 درصدی تد پیکس ( شاخص اصلی بورس اوراق بهادار ) در هفته پیش

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

کاهش 0.2 درصدی تد پیکس ( شاخص اصلی بورس اوراق بهادار ) در هفته پیش

تد پیکس، شاخص اصلی بورس اوراق بها دار تهران در هفته پیش روند کاهشی داشت و با 0.2 درصد کاهش در سطح 1.817 میلیون واحد بسته شد. این شاخص در بهمن ماه افت 155 هزار 778 واحدی را تجربه کرده بود.

یکی از چهار بورس ایران و مهمترین، بورس اوراق بهادار ایران است. و موارد دیگر، بورس کالای ایران، بورس انرژی ایران و بازار فرابورس ایران هستند.

به دلیل نوسانات قیمت ارز و افت بورس سرمایه گذاران و سهامداران تمایلی به سرمایه گذاری در بازار نداشتند، از این رو سازمان بورس و اوراق بهادار ایران ( سئو ) تصمیم گرفت برای تشویق فعالیت ها در بازار بسته حمایتی جامعی را در اختیار سهامداران و سرمایه گذاران قرار می دهد.

رامکو به نقل از روابط عمومی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران ( سئو ) در گزارش خود می گوید : یکی از اقدامات عمده که در این بسته در نظر گرفته شده است بیمه سرمایه و سود سهامداران برای سال آینده است.

بیمه سهام اشخاص حقیقی تا سقف یک میلیارد ریال ( حدود 2330 دلار ) که به ازای هر نفر می باشد، صدور ضمانت ‌نامه ‌های تبعی برای سهام صندوق ‌های با درآمد ثابت تا سقف 400 تریلیون ریال ( حدود 930.2 میلیون دلار )، واریز 50 هزار میلیارد ریال ( حدود 116.2 میلیون دلار ) از منابع مصوب لایحه بودجه کل کشور برای صندوق توسعه و تثبیت بازار سرمایه و هماهنگی، عرضه اولیه، تعلیق پذیره نویسی اوراق بهادار، نظارت مستقیم و مستمر بر اشخاص حقوقی فعال در بازار سرمایه مانند : شرکت ها و موسسات مالی نیمه دولتی، صندوق های بازنشستگی و موسسات نظامی از جمله اقداماتی هستند که برای این بسته حمایتی در نظر گرفته شده است..  همچنین با همکاری بانک مرکزی ایران و وزارت دارایی و امور اقتصادی برای مدیریت نرخ سود تاکید شده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست