کاهش قیمت نفت در افزایش غیر منتظره موجودی انبارهای نفت خام

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

کاهش قیمت نفت در افزایش غیر منتظره موجودی انبارهای نفت خام

داده‌ های موسسه نفت آمریکا (API) در روز سه‌ شنبه نشان داد که ذخایر نفت خام ۱۴.۸۶۵ میلیون بشکه افزایش یافته است، زیرا فعالیت ‌های پالایشگاهی به دنبال تعطیلی ‌های قبلی مرتبط با آب ‌و هوا شروع به بازگشت به حالت عادی کرده است.

طبق داده های API، ذخایر نفت خام ایالات متحده در طول سال 2022 13 میلیون بشکه افزایش یافت، در حالی که نفت خام ذخیره شده در ذخایر استراتژیک نفت این کشور 221 میلیون بشکه کاهش یافت.

افزایش بزرگ ذخایر نفت خام تجاری در حالی رخ می دهد که وزارت انرژی در هفته منتهی به 6 ژانویه 0.8 میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت آزاد کرد و SPR تنها 371.6 میلیون بشکه باقی ماند. SPR در حال حاضر دارای کمترین مقدار نفت خام از اوایل دسامبر 1983 است. همچنین نشان می دهد که پالایشگاه ها همچنان در حال کار برای راه اندازی مجدد پالایشگاه ها پس از تعطیلی های ناشی از سرما هستند.

قیمت نفت در روز سه ‌شنبه نسبتاً ثابت بود زیرا معامله ‌گران رویکردی منتظر و منتظر افزایش نرخ‌ های آتی دارند. در ساعت 2:48 بعد از ظهر EST، WTI با 0.54 دلار (0.72 درصد) افزایش در روز به 75.17 دلار در هر بشکه معامله شد. این افزایش هفتگی تقریباً 2 دلار در هر بشکه است. نفت خام برنت در روز گذشته 0.48 دلار (0.60 درصد) افزایش یافت و به 80.13 دلار رسید که یک افزایش هفتگی کمی بیش از 2 دلار در هر بشکه است.

تولید نفت خام ایالات متحده در هفته پایانی سال به 12.1 میلیون بشکه در روز افزایش یافت و مجموع افزایش تولید در سال 2022 را به 400.000 بشکه در روز رساند و یک میلیون بشکه در روز کمتر از اوج تولید در مارس 2020 بود.

WTI مدت کوتاهی پس از انتشار داده ها با قیمت 74.86 دلار معامله شد.

نگارنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست