کاهش حجم صادرات فولاد ایران به خارج

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

کاهش حجم صادرات فولاد ایران به خارج

طبق داده ها و آمار های بدست آمده، از 89 میلیون اقلام فولادی در ایران طی 10 ماهه سال جاری حدود 11 میلیون و 860 تن صادر شده است که به نسبت سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش رامکو، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه دو میلیون و ۳۲۸ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به دو میلیون و ۲۳۲ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته چهار درصد بیشتر شده و تنها مقطع فولادی است که میزان صادرات آن افزایشی ثبت شده است.

صادرات شمش فولاد کمترین کاهش صادرات را داشته است و با پنج میلیون و ۷۴۸ هزار تن صادر شده در مجموع ۱۰ ماهه امسال یک درصد کاهش تولید را نسبت به پنج میلیون و ۸۰۷ هزار تن صادراتی در ۱۰ ماهه ۱۴۰۰ تجربه کرده است.

پس از آن، در حالیکه در ۱۰ ماهه ۱۴۰۰ حدوداً دو میلیون و ۷۲۷ هزار تن محصولات فولادی تولیدی کشور به خارج صادر شده بود، در مدت مشابه امسال میزان صادرات این محصولات با کاهش دو درصدی معادل ۴۲ تن، به دو میلیون و ۶۸۵ هزار تن رسیده است.

در دی ماه امسال ۱۱۴ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده که با مجموع ۶٣٠ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده در ۹ ماهه ابتدایی امسال، در مجموع ۷۴۴ هزار تن صادر شده است که نسبت به ۹۸۵ هزار تن صادراتی در مدت مشابه سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته است.

در آخر بر اساس آمار، از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، ۳۵۷ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شده که ۳۷ هزار تن آن در دی ماه صورت گرفته و در مجموع نسبت به صادرات این مقاطع در ٩ ماهه ۱۴۰۰ معادل ۴۹۵ هزار تن ۲۸ درصد کاهش صادرات اتفاق افتاده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست