کاهش تولید جهانی نفت در ژانویه به پایین ترین رقم در 7 ماه گذشته

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

کاهش تولید جهانی نفت در ژانویه به پایین ترین رقم در 7 ماه گذشته

رامکو در گزارش خود می گوید : بر اساس داده ها، تولید جهانی نفت در ماه ژانویه روند کاهشی داشت و به 365.000 بشکه در روز کاهش یافت و به پایین ترین حد در هفت ماه گذشته رسید این کاهش تولید به دلیل کاهش تولید در کانادا، روسیه، عراق و بحرین بود.

ذخایر جهانی نفت خام و فرآورده های نفتی با 101.9 میلیون بشکه افزایش به بالاترین سطح در 11 ماه گذشته رسید، اما کمتر از میانگین پنج ساله باقی مانده است.

تولید نفت خام روسیه، یک ماه پس از اعمال سقف قیمتی گروه 7 و تحریم اتحادیه اروپا بر واردات نفت خام روسیه از طریق دریا، با 47.000 بشکه در روز کاهش به 9.98 میلیون بشکه در روز در ژانویه رسید. این کمترین تولید روسیه در سه ماه گذشته و 277.000 بشکه در روز کمتر از سطح تولید از ژانویه 2022 بود.

طبق گزارش های اقتصادی پکن، مصرف نفت و سایر داده های ژانویه و فوریه را با هم گزارش می دهد تا از تحریفات عمده در مقایسه به دلیل تعطیلات یک هفته ای سال نو قمری که در اواخر ژانویه امسال کاهش یافت، جلوگیری کند همچنین  مصرف جهانی نفت هم در ژانویه بدون در نظر گرفتن اطلاعات مصرف در چین کاهش یافت.

تقاضای جهانی برای گاز طبیعی در ژانویه کاهش یافت که یک اتفاق غیرعادی در زمستان برای نیمکره شمالی بود. مصرف گاز طبیعی در اتحادیه اروپا و انگلیس هم روند نزولی داشت و به پایین‌ ترین رقم طی 5 سال گذشته رسید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست