کاهش بهای نفت با افزایش امید توافق با ایران

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

با توجه به این که امید بر توافق هسته ای، توان دستیابی به توافق هسته ای را بیش ازهر زمان دیگری را  نزدیک سازد، بهای نفت در ساعات اولیه روز جمعه کاهش یافته و به نخستین کاهش هفتگی خود در 9 هفته اخیر رسید. شاخص نفت خام وست تگزاس اینترمدیت به زیر 90 دلار در هر بشکه کاهش یافته و با 2.09 درصد کاهش به 89.85 دلار معامله شد. در اوایل هفته جاری، هر بشکه نفت خام WTI به 95 دلار رسید و نفت برنت در روز دوشنبه به 96 دلار رسید، و دلیل اصلی آن بازار نگران حمله قریب الوقوع روسیه به اوکراین و احتمال اختلال در عرضه انرژی روسیه به اروپا می باشد. روز جمعه، قیمت نفت برنت با 1.76 درصد کاهش به 91.33 دلار رسید. روز سه شنبه، بعد ازاعلام  بازگشت نیروهای روسیه به پایگاهش، قیمت نفت روند نزولی داشته، اما کمی بعد ناتو و ایالات متحده افزودند که خروج نیرو ازمرز اکراین را مشاهده ننموده اند. علیرغم گزارش ها مبنی بر شکستن آتش بس با اتهامات تجاری طرفین، در روز پنجشنبه  نفت و در ساعات اولیه جمعه بخاطر احتمال قریب الوقوع بودن توافق با ایران کاهش یافت.

به گزارش توسعه تأمین رام، ایران می تواند چند ماه بعد از لغو تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت خود، روزانه تقریبا 1.3 میلیون بشکه رابه بازار برگرداند که پیش نویس توافق فوق در دست بررسی می باشد.

بحران روسیه و اوکراین همچنان به عنوان صدر عامل صعودی در بازار نفت قرار گرفته است، با این حال دورنمای بازگشت صادرات نفت ایران، در جوار احساس ریسک عمومی در بازارها، احساسات بازار را در این هفته فرا گرفته است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست