چین چشم انداز اقتصادی، سیاسی و نظامی را مشخص می کند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

چین چشم انداز اقتصادی، سیاسی و نظامی را مشخص می کند.

بازارهای آسیایی احتمالاً در روز دوشنبه در بازارهای اصلی باز خواهند شد، اما مجموعه ای از داده های اقتصادی چین و اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در اواخر هفته می تواند به سرعت باعث تغییر موضع گیری ها شود.

تصمیمات سیاست پولی استرالیا و ژاپن به ترتیب در روزهای چهارشنبه و جمعه نیز رویدادهای متحرک بازار خواهند بود. با این حال، قبل از آن، سرمایه گذاران در این آخر هفته سیل سرفصل هایی از چین برای هضم دارند.

در مورد اقتصاد، دولت اعلام کرد که در سال جاری رشد حدود 5 درصدی را در نظر گرفته است که کمتر از هدف سال گذشته 5.5 درصدی بود. همچنین اقداماتی را برای به حداقل رساندن خطرات در بخش املاک، تشدید فشار خود برای متکی کردن چین در فناوری انجام خواهد داد و بانک مرکزی حمایت «قوی» از توسعه اقتصادی ارائه خواهد کرد.

شاید مهم‌تر از همه، پکن گفت که هزینه‌های دفاعی را 7.2 درصد افزایش می‌دهد. زیرا نخست‌وزیر لی کچیانگ از نیروهای مسلح خواست تا آمادگی رزمی را افزایش دهند.

چشم انداز کلان، نظامی و ژئوپلیتیک پکن برای 12 ماه آینده که این آخر هفته مشخص شد، در حالی است که سرمایه گذاران بینش بیشتری در مورد چگونگی پیشرفت بازگشایی اقتصادی چین با انتشار داده های تجاری، تورم، و اعتبار و وام در ماه فوریه در این هفته دریافت می کنند.

ارقام تورم کره جنوبی، فیلیپین، تایلند و تایوان در این هفته به دقت توسط سرمایه گذاران و سیاست گذاران رصد خواهد شد. از آنجایی که به نظر می رسد فدرال رزرو در مسیر تشدید بیشتر سیاست ها قرار دارد، افزایش مجدد دلار می تواند فشارهای تورمی ناشی از FX را در آسیا تشدید کند.

توجه به ژاپن در اواخر هفته، با انتشار داده های تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم در روز پنجشنبه و تصمیم سیاستی BOJ در روز جمعه، آخرین مورد تحت فرمانداری هاروهیکو کورودا، معطوف خواهد شد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست