چین واردات نفت خام قطب شمال روسیه را افزایش داد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

چین واردات نفت خام قطب شمال روسیه را افزایش داد

چین واردات نفت خام روسیه از قطب شمال را در جدیدترین نشانه از تغییر مسیر تحویل نفت روسیه در سطح بین المللی افزایش داده است.

این تغییر توسط بلومبرگ گزارش شد و داده ها نشان می دهد که چین تنها اولین محموله خود را – یک نفت خام ترش و سنگین – در نوامبر سال گذشته خریداری کرد. به گفته تاجرانی که بلومبرگ با آنها صحبت کرده است، این عیار می تواند برخی از واردات نفت عراق را کاهش دهد.

(ویکتور کاتونا تحلیلگر ارشد نفت خام) به بلومبرگ گفت : مسیر یابی مجدد گریدهای قطب شمال کاملاً در حال انجام است. درجات قطب شمال روسیه جزو جریان ‌های اروپا محور بودند که از 5 دسامبر باید خانه ‌های جدیدی در جای دیگری پیدا کنند، و در همه این موارد تقریباً هند و چین از هم جدا می‌ شوند.

در همین حال، هند نیز واردات نفت خام روسیه قطب شمال را افزایش می دهد. بر اساس داده ‌ها، ماه گذشته اولین محموله مخلوط نفت خام از میادین نفتی که توسط شرکت روسی Lukoil اداره می‌شود، به هند رسید.

طبق آخرین داده ها از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، هند – سومین وارد کننده بزرگ نفت خام جهان – محموله هایی از سایر گریدهای نفت خام روسیه نیز از قطب شمال خریداری کرده است – همان گرید هایی که چین اکنون وارد می کند.

پیش از این، نفت خام قطب شمال به اروپا ارسال می شد، اما جریان ها تغییر کرده است زیرا اتحادیه اروپا صنعت انرژی روسیه را با یک سری اقدامات تحریمی هدف قرار داد که با تحریم بیشتر واردات نفت خام روسیه که در 5 دسامبر اجرایی شد، به اوج خود رسید. تحریم مشابه روسیه. قرار است سوخت از 5 فوریه وارد عمل شود.

در نتیجه، چین و هند جایگزین اروپا به عنوان بزرگترین خریداران نفت روسیه شده اند و هند به ویژه میزان مصرف نفت روسیه را افزایش داده است. روسیه از یک صادر کننده حاشیه ‌ای قبل از جنگ در اوکراین، اکنون به بزرگترین تامین‌ کننده این کالا برای هند تبدیل شده است.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست