چین سیگنال‌ های افزایش تقاضای نفت را با افزایش عمده سهمیه ‌های واردات را نشان می‌ دهد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

چین سیگنال‌ های افزایش تقاضای نفت را با افزایش عمده سهمیه ‌های واردات را نشان می‌ دهد

چین افزایش قابل ‌توجهی در سهمیه‌ های واردات نفت خام خود برای امسال صادر کرد، واضح ‌ترین نشانه ‌ای که نشان می ‌دهد پالایشگاه ‌های چینی برای افزایش مادی در تولید – و افزایش تقاضا برای نفت – آماده هستند.

به گزارش رویترز و بلومبرگ، روز دوشنبه، چین دومین دسته از سهمیه‌ های واردات نفت خام در سال 2023 را صادر کرد که کل سهمیه‌ های واردات نفت خام در سال جاری را 20 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش داد. براساس سند وزارت بازرگانی، در این دور به 44 شرکت که عمدتاً پالایشگاه ‌های مستقل هستند، 111 میلیون و 820 هزار تن سهمیه واردات داده شد.

همراه با 20 میلیون تن سهمیه در سال 2023 که به 21 پالایشگاه در اکتبر اعطا شد، این رقم کل برای سال جاری را به 131.82 میلیون تن می رساند که از 109.03 میلیون تن صادر شده در دسته اول برای سال 2022 بیشتر است. دومین دسته از سهمیه ها برای سال 2022 بود. در ژوئن سال گذشته منتشر شد.

بر اساس این اسناد، شرکت پترو شیمی ژجیانگ که بزرگترین سایت پالایشگاه خصوصی چین را اداره می کند، بزرگترین سهمیه این پالایشگاه را با 20 میلیون تن، برابر با سال گذشته دریافت کرد.

پترو شیمی هنگلی سهمیه 14 میلیون تنی و پالایشگاه تازه راه اندازی شده 320 هزار بشکه در روز پترو شیمی شنگونگ 8 میلیون تن دریافت کردند. هنگلی سهمیه 4.83 میلیون تن را در اولین دسته در ماه اکتبر به دست آورد.

علاوه بر این، همانطور که رویترز اشاره می ‌کند، چین، بزرگترین وارد کننده نفت جهان، سهمیه‌ های سال 2023 را زودتر از حد معمول اختصاص داد تا با تشویق پالایشگاه‌ ها به تقویت فعالیت ‌های خود، اقتصاد کند را تقویت کند.

یک تاجر نفتی مستقر در سنگاپور به رویترز گفت: این انتشار تا حد زیادی مطابق با پیش ‌بینی بازار است و نشان می ‌دهد که پکن در تلاش است تا اقتصاد را با اجازه دادن به پالایشگاه‌ ها برای تقویت فعالیت خود تقویت کند.

شاخص ‌های آتی جهانی نفت برنت و وست ‌تی ‌آی هر دو در اوایل روز دوشنبه به دلیل خوش‌ بینی نسبت به تقاضای سوخت در آینده، بیش از 2 دلار در هر بشکه افزایش یافتند، زیرا چین محدودیت ‌های خود را برای مقابله با کووید صفر کاهش داد و سفرهای بدون محدودیت را در مرزهای خود آغاز کرد.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست