چگونه جنگ روسیه علیه اوکراین تجارت جهانی نفت خام را تغییر می دهد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

چگونه جنگ روسیه علیه اوکراین تجارت جهانی نفت خام را تغییر می دهد.

در طی یک سال گذشته در جریان جنگ بین اوکراین و روسیه نفت کش های نفت خام تغییر مسیر داده اند که این یعنی سود بیشتر برای مالکان کشتی اما این سود به طور یکسان پخش نشده است. تانکرهای متوسط ​​نفت خام ذینفعان بزرگ بوده اند.

نه تنها پایانه های صادرات نفت خام روسیه نمی توانند نفتکش های بزرگتر را اداره کنند، بلکه یک الگوی حمل و نقل بسیار غیرمعمول برای صادرات نفت خام ایالات متحده پدیدار شده است که یک باد مخالف جنگی دیگر برای صاحبان تناژ بزرگتر ایجاد کرده است.

قبل از جنگ، صادرات نفت خام ایالات متحده به اروپا با کشتی های Aframaxes (تانکرهای با ظرفیت 750000 بشکه) و Suezmaxes (1 میلیون بشکه) بارگیری می شد. صادرات نفت خام ایالات متحده به آسیا بر روی کشتی های حامل نفت خام بسیار بزرگ (VLCCs؛ 2 میلیون بشکه) بارگیری شد.

اروپا واردات نفت خام خود از ایالات متحده را در پی تهاجم افزایش داد و جایگزین واردات دریایی از روسیه شد که از 5 دسامبر ممنوع شده بود.

بخش اعظم حجم فزاینده اروپا از ایالات متحده روی VLCCها نقل مکان کرده است، نه تانکرهای سایز متوسط ​​- مدلی حمل و نقل که قبل از حمله روسیه به اوکراین بسیار نادر بود.

 

Erik Broekhuiz، مدیر تحقیقات دریایی در Poten & Partners، در گزارشی در روز جمعه نوشت: «تقریباً تمام فروش اضافی [ایالات متحده] به اروپا با VLCC انجام شد.

 

تقاضای تانکر بر حسب تن مایل اندازه گیری می شود: حجم ضربدر مسافت. اگر کشتی‌ها به مسیرهای کوتاه تر روی بیاورند، برای تقاضا، و بنابراین، برای نرخ‌های لحظه ای منفی است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست