چه چیزی در انتظار قیمت انرژی در سال 2022 است؟

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت نفت خام آمریکا در اکتبر سال جاری به بالاترین رقم 86.40 دلار در هر بشکه رسید. این روند صعوی قیمت سایرانرژی ها را افزایش داد.

وست تگزاس اینترمدیت سال جدید را با قیمت  بالای 50 دلار در هر بشکه آغاز کرد. قیمت نفت خام در سه ماهه سوم سال 2020 پس ازآغاز سال ویرانگر 2020 که با قرنطینه و محدودیت های مسافرتی تقاضا برای سوخت را  فلج کرده بود، بهبود یافته و اینگونه پیش بینی شد که هرگز به سطح پیش از پاندمی باز نخواهد گشت.

پیش بینی مصرف انرژی درسال جدید

پیش بینی اصلی چنین است که مصرف انرژی به دوران پیش از شیوع  پاندمی نخواهد رسید. این پیش بینی ها در آغاز بهبود قیمت ها در ایجاد شوک ها نقش داشتند:  به دلیل پایان قرنطینه ها و از سرگرفتن سفرها واکسیناسیون‌های انبوه روند احیا خیلی سریع تر و قوی تر از میزان انتظار دارد.

طبیعتاً قیمت نفت خام نیز باعث جهش قیمت بنزین شد، به حدی که رئیس جمهور جو بایدن مجبور شد از اوپک بخواهد که تولید نفت را افزایش دهد تا قیمت ها سخت در آمریکا کاهش یابد.

صعود قیمت بنزین

قیمت بنزین ایالات متحده در ماه نوامبر در کالیفرنیا به رکورد رسید، زمانی که میانگین این ایالت در 15 نوامبر به 4.68 دلار در هر گالن رسید. در سراسر ایالات آمریکا، میانگین قیمت بنزین به بیش از 3.40 دلار در هر گالن رسید. از نوامبر، قیمت ها به دنبال نگرانی‌ های مجدد در مورد محدودیت های کرونایی ناشی ازشیوع اُمیکرون کاهش یافت.

طرحی از سوی دولت بایدن برای آزادسازی نفت خام از ذخایر استراتژیک نفت نیز در تغییرات قیمت بنزین نقش داشت، اگرچه این یک طرح محدود بود.

کارشناسان انرژی دریافتند که برداشت نفت از ذخایر استراتژیک به میزانی نیست که بر افزایش تولید بنزین تأثیر مستقیم داشته باشد.

افزایش قیمت گاز

همزمان با نفت، قیمت گاز طبیعی نیز در سال جاری افزایش یافت، اگرچه افزایش قیمت های معیار ایالات متحده در مقایسه با روند قیمت گاز طبیعی در اروپا ناچیز بود. در اروپا، قیمت ها در سطوح پایین موجودی، تقاضای بالاتر و حدس و گمان بازار، رکوردها را شکسته اند.

در ایالات متحده، به لطف تولید داخلی فراوان، قیمت بنزین به میزان ناچیزی افزایش یافته است.

بر اساس گزارشات، صادرات نیز حداکثر میزان خود رسیده و پیش بینی می شود که ایالات متحده در سال آینده به بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع (LNG) جهان تبدیل شود. این رونق تا حد زیادی به لطف تعهدات بلند مدت خریداران چینی پس از سال‌ها عدم تمایل به تعهد به عرضه های ایالات متحده حاصل می‌شود.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست