پیش بینی رشد بیت کوین در سال آینده

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

(  اسکارا موچی کار آفرین، سرمایه گذار و نویسنده آمریکایی ) بیت کوین را بین 50.000 تا 100.000 دلار در 2 تا 3 سال آینده می بیند زیرا عقیده دارد بازار به رشد صعودی امیدوار است.

در سال 2022، کل بازار ارز های دیجیتال حدود 1.4 تریلیون دلار از ارزش خود را از دست داد و صنعت با مشکلات نقدینگی و ورشکستگی مواجه شد که با فروپاشی صرافی اف تی ایکس به پایان رسید.

در حالی که بیت کوین در ابتدای سال رشد کمی داشته است، مطابق با دارایی های ریسک مانند : سهام، کارشناسان می گویند بیت کوین بعید است که بالاترین قیمت خود را که کمتر از 69000 دلار است دوباره آزمایش کند، اما ممکن است به کف رسیده باشد.

سرمایه گذاران انتظار دارند سال 2023 سال احتیاط باشد، قبل از یک روند صعودی بالقوه که می تواند در سال 2024 آغاز شود.

پس از یک سال پر فراز و نشیب 2022، سرمایه گذاران ( کریپتو ارز ) در تلاشند تا بفهمند که روند صعودی بعدی بیت کوین چه زمانی می تواند باشد.

هفته گذشته، در یک کنفرانس رمزنگاری در( سنت موریتز سوئیس )، خبر گزاری سی ان بی سی  با صاحبان صنعت صحبت کرد که تصویری از سال 2023 را به عنوان سال احتیاط ترسیم کردند. بیت کوین انتظار می رود در محدوده ای معامله شود، نسبت به شرایط کلان اقتصادی مانند افزایش نرخ بهره حساس باشد و همچنان نوسان داشته باشد. در سال 2023 یک روند صعودی جدید بعید است.

با این حال، کارشناسان با خوش بینی به سال آینده و پس از آن نگاه می کنند.

در سال 2022، کل بازار ارزهای دیجیتال حدود 1.4 تریلیون دلار از ارزش خود را از دست داد و صنعت با مشکلات نقدینگی و ورشکستگی مواجه شد که با فروپاشی صرافی اف تی ایکس به پایان رسید. سرایت در سراسر صنعت.

در حالی که بیت کوین در ابتدای سال رشد کمی داشته است، مطابق با دارایی های ریسک مانند سهام، کارشناسان می گویند بیت کوین بعید است که بالاترین قیمت خود را که کمتر از 69.000 دلار است دوباره آزمایش کند، اما ممکن است به کف رسیده باشد.

( بیل تای، سرمایه ‌دار مخاطره ‌آمیز و کهنه ‌کار ارزهای دیجیتال ) هفته گذشته به خبر گزاری سی ان بی سی گفت : من فکر می ‌کنم نقاط منفی بیشتری وجود دارد، اما فکر نمی ‌کنم چیز زیادی وجود داشته باشد.

این احتمال وجود دارد که ( بیت کوین ) به نوعی به اینجا رسیده باشد و اضافه کرد که ممکن است قبل از بازگشت به بالا، تا ۱۲.۰۰۰ دلار کاهش یابد.

سرمایه گذاران نیز یک چشم بر وضعیت اقتصاد کلان دارند. ثابت شده است که بیت کوین ارتباط نزدیکی با ریسک دارد.

دارایی هایی مانند : سهام، و به ویژه، نزدیک با تکنولوژی سنگین، این دارایی ها تحت تأثیر تغییرات نرخ بهره از سوی فدرال رزرو و سایر حرکت های اقتصاد کلان قرار دارند. سال گذشته، فدرال رزرو مسیر افزایش نرخ بهره تهاجمی را در پیش گرفت تا سعی کند تورم را مهار کند، که به دارایی های ریسک همراه با بیت کوین آسیب می رساند.

خودی های صنعت می گویند تغییر در وضعیت کلان می تواند به بیت کوین کمک کند.

ممکن است کاتالیزورهای وجود داشته باشد که ما از آنها آگاه نباشیم، دوباره، وضعیت کلان و محیط سیاسی نسبتاً نامشخص است، تورم همچنان بسیار داغ است، فکر می کنم چیز جدیدی است. در 30، 40 سال گذشته چنین چیزی نبوده است

پس چه کسی می داند، وقتی مردم به دنبال تخصیص در سال جدید هستند که کریپتو در آن سبد قرار می گیرد؟

در مصاحبه با خبر گزاری سی ان بی سی، چندین شرکت کننده صنعت در مورد چرخه های تاریخی بیت کوین صحبت کردند که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد. به طور معمول، بیت کوین به بالاترین حد خود می رسد، سپس یک اصلاح گسترده خواهد داشت. یک سال بد و سپس یک سال بهبودی خفیف وجود خواهد داشت.

سپس “نصف کردن” اتفاق خواهد افتاد. این زمانی است که ماینر ها، که ماشین ‌های تخصصی را برای اعتبار سنجی مؤثر تراکنش ‌ها در شبکه ‌های بیت‌ کوین راه ‌اندازی می‌کنند، می ‌بینند که پاداش استخراج ‌شان به نصف کاهش می ‌یابد. ماینر ها بیت کوین را به عنوان پاداشی برای اعتبار سنجی تراکنش ها دریافت می کنند. نصف شدن که هر چهار سال یکبار اتفاق می ‌افتد، عملاً عرضه بیت‌ کوین به بازار را کند می ‌کند. تنها 21 میلیون بیت کوین در گردش خواهد بود.

نصف کردن معمولاً قبل از دویدن گاو نر انجام می شود. رویداد بعدی نصف شدن پاداش استخراج است ک در سال 2024 برگزار می شود.

اسکار اموچی سال 2023 را «سال بازیابی» برای بیت کوین نامید و پیش ‌بینی کرد که بیت کوین می‌تواند طی دو تا سه سال بین 50 تا 100 هزار دلار معامله شود.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: CNBC

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست