پروفیل صنعتی چیست

folder_openپروفیل
commentبدون دیدگاه
پروفیل صنعتی چیست

سازه های فلزی در پروژه های صنعتی نقشی اساسی دارند. از محصولات پرکاربرد برای ساخت سازه های صنعتی پروفیل صنعتی می باشد. این محصول از ورق سیاه تولید می شود. در نتیجه نوسان و تغییر قیمت روز ورق سیاه قیمت این محصول فولادی را تحت تأثیر قرار می دهد. به دلیل کاربرد فراوان پروفیل صنعتی در پروژه های عظیم برای مصرف کننده دانستن قیمت روزانه این حصول اهمیت زیادی دارد و آن ها برای داشتن خریدی اقتصادی و مقرون به صرفه باید از قیمت ها اطلاع یابند. وبسایت رامکو به صورت روزانه قیمت پروفیل صنعتی را اعلام می کند. علاوه بر این با تماس با کارشناسان فروش ما ی توانید قیمت ها را به صورت تلفنی استعلام بگیرید.

شماره تماس: 71400040-021

آن چه در این بخش خواهیم خواند:

_ تعریف پروفیل صنعتی

_ مشخصه های ظاهری پروفیل صنعتی

_ کاربرد پروفیل صنعتی

_ پروفیل سبک و سنگین چه تفاوتی دارند؟

_ پروفیل صنعتی یا پروفیل سنگین چیست؟

_ قیمت روز پروفیل صنعتی

تعریف پروفیل صنعتی

در میان مقاطع فولادی پر مصرف می توان به پروفیل ها اشاره کرد که خود در دوسته پروفیل صنعتی و پروفیل ساختمانی تولید می شوند. از کاربردهای اصلی پروفیل صنعتی در ساخت سازه های عظیم فلزی، بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر، ساخت تجهیزات صنعتی و غیره می توان اشاره کرد. در مقابل آن پروفیل ساختمانی تنها در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصات پروفیل صنعتی در مقایسه با پروفیل ساختمانی متفاوت است. تفاوت موجود در مشخصه های ظاهری موجب تفاوت در قیمت این دو محصول است.

مشخصه های ظاهری پروفیل صنعتی

به لحاظ شکل ظاهری ستونی صنعتی همان پروفیل صنعتی چهارگوش است. اندازه و ابعاد این محصول از 10*10 (سانتیمتر) تا 400 میلیمتر متغییر می باشد.

زمان و هزینه مورد نیاز جهت تولید پروفیل صنعتی نسبت به سایر پروفیل ها بیش تر است. در فرآیند پروفیل صنعتی (پروفیل سنگین)، بهرمندی از ضخامت زیاد و ابعاد گسترده تأثیری مستقیم دارد. برای تولید این محصول فولادی، همزمان با برش ورق با عرض مورد نظر، ابتدا عرض ورق موجود را محاسبه می کنند. پس از این مرحله، کالیبره کردن و تنظیمات خط تولید قرار دارد و انجام آن توسط قالب های سنگین زمان بر است.

مدور ساختن ورق در راستای مشخص کردن محل درز جوش نیاز به قالب های مقاوم و مستحکمی است تا بتواند نرم وآهسته استوانه ی مورد نیاز را شکل دهد. پس از آن می بایست بر اساس نیاز، پروفیل با ابعاد مشخص شکل بگیرد. در پایان  عبور محصول نیمه نهایی از قالب های قوی برای ایجاد سایز مورد نیاز و شکل دهی به صورت چهارگوش انجام می گردد. سطح کیفیت پروفیل سنگین تولید شده درجه های مختلفی در این پروفیل ایجاد می کند. عموما پروفیلی صنعتی درجه یک مطلوب طراحان می باشد اما بنا به کاربردهای متفاوت می توان در مواردی از پروفیل ها با کیفیت درجه پایین‌تر نیز استفاده نمود..

کاربرد پروفیل صنعتی

عمده ترین پروفیل صنعتی  در صنعت است. شما می توانید در صنایعی مانند پل سازی، ساخت بیلبودهای تبلیغاتی، صنایع نظامی و همچنین سازه های فلزی عظیم استفاده از پروفیل صنعتی را مشاهده نمایید. ستون های به کار رفته در ساختمان های کارخانه ها و کارگاه های تولیدی از جنس پروفیل صنعتی می باشد. نمونه دیگر استفاده از این محصول فولادی را در ساخت خرپاهای عظیم است، زیرا این محصول از مشخصه های باربری مناسبی برخوردار است.

پروفیل سبک و سنگین چه تفاوتی دارند؟

همانطور که از نام آن ها مشخص است، پروفیل سنگین یا همان صنعتی با پروفیل سبک در مشخصاتی مانند وزن و کاربرد دارای تفاوت هایی می باشند.

پروفیل صنعتی یا پروفیل سنگین چیست؟

مقاطع توخالی فولادی انواع بسیار متنوعی دارند. محصولاتی که هر کدام با توجه به شکل و ابعاد مختص خود، کارآیی های ثابتی در صنعت و ساختمان سازی پیدا نموده و تولید کنندگان را ترغیب به تولید انبوه آنها نموده است.  پروفیل صنعتی در واقع همان پروفیل ساختمانی Hollow Structural Section با ابعاد بالاتر از 12 سانتیمتر و ضخامت های بالاتر از 6 میلی‌متر می باشد. در بازار ایران حساب این دسته پروفیل ها از پروفیل های ساختمانی کاملا جدا شده است. پروفیل سنگین،  توان باربری و استحکام بالایی دارد بنابراین در طراحی های غول آسا مد نظر قرار می گیرد. پروفیل صنعتی با شکل سطح مقطع چهارگوش، در یک سازه و یا یک ساختمان همانند ستونی با توان باربری بالا عمل می نماید. دلیل استفاده از این محصولات فولادی علاوه بر ابعاد و صخامت زیاد، امکان اتصال آنها در چند روش می باشد. بنابر طراحی انجام شده این مقاطع می توانند از طریق جوشکاری به دیگر اجزا متصل گردند. ضخامت بالا در اینجا حسن بزرگی به حساب می آید. چراکه با داشتن ضخامت بالا حجم فلز جوش  Weld deposit بیشتر شده و کیفیت اتصال بهتر می گردد. همچنین به دلیل اینکه پروفیل صنعتی از جنس فولاد ساختمانی قابلیت سوراخکاری نیز دارد در برخی موارد برای اتصال آنها از پیچ و مهره استفاده می گردد. نحوه ی اتصال پروفیل های صنعتی به یکدیگر و یا اتصال متعلقات دیگر به پروفیل صنعتی مبحث بسیار مهمی در طراحی می باشد.

قیمت روز پروفیل صنعتی

مصرف کننده همواره باید قیمت روز محصولات فولادی را استعلام بگیرند. زیرا نوسان قیمت مقاطع فولادی ممکن است هزینه های زیادی را برای آن ها به همراه داشته باشد. پروفیل صنعتی از ورق سیاه تولید می شود. قیمت ورق سیاه روزانه تحت تأثیر عوامل مختلف تغییر می کند. در نتیجه این محصول قیمت ثابتی نداشته و باید به صورت روزانه پیش از خرید کردن استعلام قیمت گرفت. وبسایت رامکو قیمت پروفیل صنعتی را اعلام می کند. همچنین شما می توانید برای اطلاع از قیمت هابه کانال تلگرامی رامکو مراجعه کنید یا این که قیمت ها را به صورت تلفنی از کارشناسان فروش پروفیل استعلام بگیرید.

شماره تماس: 71400040-021

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست