پروفیل زد Z چیست

folder_openپروفیل
commentبدون دیدگاه
پروفیل زد Z چیست

پروفیل زد چیست

از پروفیل های کاربردی در صنعت ساختمان سازی می توان به پروفیل زد (پروفیل Z) یا پرلین زد ( Z Purlin) اشاره کرد. به دلیل شباهت این پروفیل به حرف Z انگلیسی آن را پروفیل زد نامیده اند. این پروفیل جزو پروفیل های باز محسوب می شود. ورق های فلزی توسط دستگاه های برش درابعاد متفاوت برش داده و در دستگاه های تولید پروفیل قرار داده می شوند. ورق های فلزی در این دستگاه ها فرم داده می شوند. پروفیل ایجاد شده جهت فرم پذیری مجدد و تبدیل به پروفیل زد از دستگاه مخصوص دیگری عبورداده می شود. لازم به ذکر است که با توجه به نیاز مشتریان، کارخانه بخشی از پروفیل زد تولید شده را پانچ می کند. ضخامت پروفیل زد به طور مستقیم به ضخامت ورق وابسته است. کاربردی ترین ضخامت جهت تولید پروفیل زد ورق هایی با ضخامت 2.5 و 3 است.  پروفیل زد در سایزهای 16، 18، 20 و 22 تولید می شود. بر اساس سایز و ضخامت ورق، قیمت پروفیل زد متفاوت می باشد.

مشخصات فیزیکی پروفیل زد Z

پروفیل زد (Z) از بخش با عنوان جان و بال تشکیل شده است.  لبه های اطراف، بال و قسمت میانی بال ها جان نامیده می شود. زاویه مابین جان و بال 90 درجه است. بال موجود در پروفیل زد دارای دوبخش با استانداردهای 2.5*5 سانتی متراست. لازم به ذکر است که ابعاد فوق درتمامی سایزهای پروفیل زد ثابت است. در برخی ازموارد به صورت سفارشی ابعاد فوق قابل تغییرمی باشد. همچنین ابعاد لبه های پروفیل زد کشور چین با اندازه های 3*5 و 4*5 است. بر سطح برخی از پروفیل های زد سوراخ هایی به شکل لوبیا وجود دارد. حفره های یجاد شده بر سطح پروفیل های زد باعث می شود تا در هنگام نصب، مقطع به سادگی جابجا شود. پانچ های موجود بر سطح پروفیل زد بر اساس استاندارد جدول اشتال شده است.

پروفیل زد چه کاربردی دارد؟

پروفیل زد در صنایع مختلفی کاربرد دارد. یکی از دلایل اصلی قیمت مناسب درعین کاربردی بودنش است. این پروفیل وزن پایینی دارد، با اینوجود استحکام ومقاومت سازه ها را بالا می برد. قیمت مناسب پروفیل زد باعث شده تا خرید این محصول برای پروژه های مختلف صنعتی و ساختمانی مقرون به صرفه باشد. رایج ترین مصرف پروفیل زد برای ساخت سقف سوله ها است. از موارد دیگر کاربرد این محصول فولادی به موارد زیر می توان اشاره کرد: ساخت فریم های فلزی، صنعت کشتی سازی، ساخت ریل و پایه و بسیاری از مواردی که اشاره به تمامی آن ها در این بخش نمی گنجد.

قیمت و وزن پروفیل زد

قیمت پروفیل زد همچون سایر مقاطع فولادی بر اساس شاخصه هایی چون مشخصات فنی، روش تولید، کارخانه تولید کننده، میزان عرضه و تقاضا، قیمت جهانی شمش فولادی و غیره متغیر می باشد. از این رو اهمیت دارد که قیمت ها را به صورت روزانه و لحظه ای دریافت نمایید. علاوه برای توصیه بر این است که پیش از خرید مشخصات فنی و وزن پروفیل را پیش خرید مشخص نمایید. شرکت زنجیره توسعه تأمین رام به صورت روزانه قیمت پروفیل زد را اعلام می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر و ارتباط با کارشناسان و همچنین سفارش و خرید می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: 71400040-021

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست