وزیر انرژی عربستان اعلام کرد: پیش بینی های اوپک درباره کاهش تولید درست بوده است!

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

وزیر انرژی عربستان اعلام کرد: پیش بینی های اوپک درباره کاهش تولید درست بوده است!

وزیر انرژی عربستان سعودی در مصاحبه با خبرگزاری دولتی عربستان اعلام کرد که علیرغم انتقادهای شدید از تصمیم اخیر اوپک پلاس برای کاهش تولید، پیش ‌بینی ‌های این کارتل از بازار نسبت به سایرین دقیق‌ تر بوده است، زیرا بر اساس اصول بنیادی بوده است نه سیاست.

ضمن این که چندین بار تاکید کرد، آن ها در اوپک پلاس سیاست را از فرآیند تصمیم ‌گیری، از ارزیابی‌ ها و پیش ‌بینی‌ های خود صرفه نظر کرده و صرفاً بر روی مبانی بازار تمرکز می‌ کنند.  بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، به خبر گزاری گفت: این به ما امکان می دهد موقعیت ها را به شیوه ای عینی تر و با وضوح بسیار بیشتر ارزیابی کنیم و این به نوبه خود اعتبار ما را افزایش می دهد.

اولین مثال بارز، محیط پیش ‌بینی قیمت نفت در روزهای اولیه حمله روسیه به اوکراین در بهار امسال بود.

در آغاز بحران اوکراین، برخی کاهش عرضه بزرگ بیش از 3 میلیون بشکه در روز را پیش ‌بینی کردند که باعث وحشت و منجر به نوسانات شدید شد. این زیان های پیش بینی شده محقق نشد.

همچنین بن سلمان افزود که در ماه اکتبر، زمانی که اوپک پلاس تصمیم گرفت تولید نفت خود را کاهش دهد، این اقدام بسیار پرخطر توصیف شد و پیشنهادها حاکی از آن بود که این اقدام ناشی از سیاست بوده است. بن سلمان گفت زنگ خطر به صدا درآمده و این تصمیم اقتصاد جهانی را وارد رکود خواهد کرد و همچنین به کشورهای در حال توسعه آسیب می رساند.

وزیر انرژی عربستان سعودی به خبرگزاری گفت: دوباره تصمیم اوپک پلاس برای حمایت از ثبات بازار و صنعت تصمیم درستی بود. به نظر می رسد خود قیمت نفت از اظهارات بن سلمان حمایت می کند. در حالی که قیمت نفت در ماه مارس به بالاترین حد خود یعنی 147 دلار در هر بشکه رسید، درست پس از حمله روسیه به اوکراین، بقیه سال شاهد افزایش قیمت نفت بوده است.

روز دوشنبه ساعت 12:20 بعد از ظهر در EST، نفت برنت کمی بیش از 80 دلار در هر بشکه معامله می شد، در حالی که WTI کمی بیش از 75 دلار معامله می شد.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست