ورق اسیدشویی چیست

folder_openورق
commentبدون دیدگاه
ورق اسیدشویی

ورق اسیدشویی چیست

ازمحصولات فولادی پرمصرف در صنایع مختلف می توان به ورق اسیدشویی اشاره کرد. دلیل نام گذاری این نوع ورق، فرآیندی است که روی این ورق ها انجام می شود. ناخالصی هایی که در فرآیند نوردگرم به سطح ورق می رسد، توسط اسیدکلریدریک زدوده می شود. این فرآیند اسیدشویی نام دارد که موجب بهبود کیفیت ورق های نورد گرم می شود. اسیدشویی ورق ها به دلیل این انجام می شود تا بتواند اکسید ها و سایر ناخالصی هایی که در در حین تولید ممکن است بر سطح ورق ها قرار گیرد، بزداید. پس ورق اسید شوی همان ورق سیاه است که با حذف ناخالصی هایش توسط اسیدهای مختلف تولید می شود. بدین صورت ذرات ناخالص و زغال موجود در سطح ورق شسته شده و ظاهری صیقلی ایجاد می شود. ورق های اسید شویی به دو شکل رول و شیت (فابریک و برشی)  تولید می شوند. ظاهر ورق های اسید شویی همانند ورق روغنی (نورد سرد) است. ورق اسیدشویی به طور معمول در عرض های 100 سانتی متر و 125 سانتی مترتولید می شوند. ضخامت ورق اسیدشوی بین 1.5 تا 6 میلیمتر متغیر  است. قیمت ورق اسیدشویی به صورت روزانه در وبسایت رامکو اعلام می گردد. جهت دریافت اطلاعات بیش تر و کامل ترو ارتباط با کارشناسان می توانید با شماره تماس زیر در ارتباط باشید.

شماره تماس: 71400040-021

ورق اسیدشویی

کاربرد ورق اسیدشویی

پیش از این به طور خلاصه در مورد ورق اسیدشویی شرح داده شد. همانطور که اشاره شد، ورق اسید شویی همان ورق سیاه یا نوردگرم تولید شده است که طی فرآیند هایی اسیدشویی می شود. بنابراین در تمامی صنایع و مواردی که ورق سیاه کاربرد دارد، می توان از ورق اسید شویی هم استفاده کرد. ضمن اینکه ورق های اسید شویی نسبت به ورق های سیاه قابلیت و کاربردهای بیش تری دارند. یکی از مزایای ورق اسیدشویی نسبت به ورق های روغنی قیمت مناسب و پایین آن ها می باشد و این موضوع باعث کاربرد متعدد آن ها شده است. در میان انواع مختلف کاربردهای ورق های اسید شویی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ ساخت وتولید لوله های انتقال نفت، گاز وآب

_ساخت مخازنی که نیاز به اسقامت بالایی دارند مانند مخازن گازمایع

_ استفاده در صنعت خودروسازی برای تولید قطعاتی مانند شاسی، بدنه و غیره.

_ فرم دهی مجدد ورق ها جهت تولید محصولات گالوانیزه

ابعاد ورق اسیدشویی

ورق اسیدشوی در ابعاد مختلفی و به صورت رول، شیت و همچنین ورق های تخت تولید می شوند. با این وجود، ورق های اسیدشویی در ایران با مشخصه های ویژه ای تولید می شوند که پیش تر به صورت خلاصه بدان اشاره شد. به عنوان مثال می توان گفت که نوع رول ورق اسیدشویی در عرض های 100 و 125 تولید می شود. این نوع ورق اسیدشویی دارای ضخامتی مابین 1.5 تا 6 میلی متر است. نوع شیت ورق اسیدشویی نیز دردو حالت فابریک و برشی تولید می شود. لازم به ذکراست که بدانید ورق های برشی در اندازه های دلخواه قابل برش می باشند.

ورق اسیدشویی

قیمت ورق اسیدشویی

قیمت ورق اسیدشویی با توجه به ضخامت و ابعاد مختلف، متفاوت می باشد. علاوه بر این، فاکتورهای مهم دیگری نیز وجود دارند که قیمت این محصول فولادی را تحت تأثیر قرار می دهد. شرایط اقتصادی و سیاسی به طور مستقیم روی قیمت ورق اسیدشویی تأثیر دارد. از این رو مهم است که پیش از خرید،  قیمت ها را به صورت لحظه ای و دریافت نمایید. جهت ارتباط مستقیم با کارشناسان و خرید به صورت تلفنی میتوانید از طریق شماره تماس زیر اقدام نمایید.

شماره تماس: 71400040-021

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست