هند پس از اجرایی شدن تحریم ها به خرید نفت روسیه ادامه می دهد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

هند پس از اجرایی شدن تحریم ها به خرید نفت روسیه ادامه می دهد

یک مقام وزارت نفت هند روز جمعه گفت که هند اعلام کرد که حتی پس از اجرایی شدن تحریم ها و سقف قیمت ها در 5 دسامبر به خرید نفت خام روسیه ادامه خواهد داد.

هند قصد خود را برای ادامه خرید مداوم هر نفت خام وارداتی که برای این کشور وارد بسیار منطقی است را اعلام کرده است.

یکی از مقامات وزارت نفت این کشور گفت که تحریم های اعمال شده بر نفت روسیه – به ویژه در مورد خدمات کشتیرانی و بیمه غربی – شامل هند نخواهد شد زیرا آنها قصد دارند از خدمات غیر غربی برای انتقال نفت خام روسیه از طریق دریا به هند استفاده کنند.

در نهایت با حضور لهستان، اتحادیه اروپا موافقت کرد که قیمت نفت خام روسیه را به 60 دلار در هر بشکه محدود کند بالاتر از سطوحی که منطقه فدرال اورال روسیه در حال حاضر در آن تجارت می کند. روسیه قول داده است که محموله ‌ها را به هر کشوری که سقف قیمت را اعمال می ‌کند متوقف کند. اما سقف قیمت فقط برای کشورهایی اعمال می شود که امیدوارند از کشتی های غربی و بیمه های غربی استفاده کنند. که به این معنی است برای هند اعمال نخواهد شد.

سقف قیمت 60 دلار در هر بشکه و تحریم اتحادیه اروپا بر نفت خام روسیه از روز دوشنبه 5 دسامبر اجرایی می شود که این تحریم ها تا ماه فوریه ادامه خواهد داشت.

تحلیل گران در مورد اینکه سقف قیمت نفت خام و تحریم چه تاثیری بر بازارهای نفت خواهد گذاشت پیش بینی های متفاوتی دارند.

هند و احتمالاً چین به خرید نفت خام روسیه بدون کمک خدمات غربی ادامه می دهند اما صاحبان صنعت همچنین خاطرنشان کرده ‌اند که تعداد محدودی کشتی و شرکت ‌های بیمه غیر غربی وجود دارند که می ‌توانند نفت روسیه را به بازار بیاورند.

هفته گذشته، چین و هند هر دو نفت خام از روسیه را با تخفیف 33.28 دلاری خریداری کردند، به این معنی که آنها در حال حاضر کمتر از سقف قیمتی نفت خام خریداری می کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست