هشدار انگلیس به مالیات های گزاف در زمینه صنعت نفت و گاز

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

هشدار انگلیس به مالیات های گزاف در زمینه صنعت نفت و گاز

رئیس جدید سازمان بازرگانی Offshore Energies UK (OEUK) هشدار داده است که مالیات های گزاف بر تولیدکنندگان دریای شمال بریتانیا به همه شرکت‌هایی که در فلات قاره بریتانیا فعالیت می‌کنند آسیب می زند و شرکت‌هایی که قبلاً سرمایه‌گذاری‌های کمتری را انجام داده اند برنامه‌های حفاری را به تعویق می اندازند.

در پاییز گذشته، بریتانیا مالیات گزاف  برسود اپراتورهای نفت و گاز را 10 درصد افزایش داد و از اول ژانویه 2023 به 35 درصد رساند. بریتانیا همچنین مالیات به اصطلاح سود انرژی را تا پایان مارس 2028 از دسامبر تمدید کرد.

به گفته OEUK، نرخ کل مالیات بر بخش نفت و گاز به 75 درصد افزایش یافته است.

پس از افزایش مالیات های گزاف، هاربر انرژی، بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز در دریای شمال بریتانیا، از دور ادامه مجوز با هدف اعطای بیش از 100 مجوز جدید کنار کشید. شل گفته است که هر پروژه ای را که شامل سرمایه گذاری برنامه ریزی شده 30.5 میلیارد دلاری (25 میلیارد پوند) در سیستم انرژی بریتانیا می شود، دوباره ارزیابی می کند و TotalEnergies نیز گفته است که سرمایه گذاری خود در بریتانیا را 25 درصد کاهش می دهد.

هاربر انرژی در آخرین به روز رسانی عملیاتی خود در ژانویه اعلام کرد که کل هزینه سرمایه بریتانیا در مقایسه با انتظارات قبلی کاهش یافته است و فرصت های خاصی پس از تغییرات در مالیات سود انرژی (EPL) دیگر دنبال نمی شود.

لیندا کوک، مدیر عامل هاربر انرژی گفت: «در حالی که قیمت نفت و گاز به سطوح عادی بازگشته است، ما همچنان با نرخ مالیات 75 درصدی در بریتانیا به دلیل تغییرات مالیاتی اخیر مواجه هستیم که سرمایه‌گذاری در این کشور را رقابتی‌تر می کند».

“در نتیجه، EPL نیاز به بازنگری در سطح فعالیت های آینده ما در بریتانیا را ایجاب کرد و جاه طلبی ما برای رشد و تنوع در سطح بین المللی را تقویت کرد.”

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست