هزینه 300 میلیون دلاری روزانه برای روسیه با تحریم های اتحادیه اروپا بر نفت خام 

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

هزینه 300 میلیون دلاری روزانه برای روسیه با تحریم های اتحادیه اروپا بر نفت خام

یک مرکز تحقیقاتی فنلاند پیش ‌بینی می‌ کند زمانی که محدودیت‌ های جدید اتحادیه اروپا بر فرآورده ‌های نفتی روسیه در 5 فوریه اجرایی شود، روسیه ممکن است روزانه حدود 300 میلیون دلار ضرر کند.

این گزارش که توسط مرکز مستقل تحقیقات انرژی و هوای پاک در روز چهارشنبه منتشر شد، خاطرنشان کرد که ممنوعیت موجود اتحادیه اروپا برای واردات نفت خام از روسیه، همراه با سقف قیمت نفت، حدود 172 میلیون دلار برای خزانه کرملین هزینه دارد.

درآمد صادرات سوخت فسیلی روسیه در ماه دسامبر 17 درصد کاهش یافت که نشان دهنده پایین ترین سطح آن از زمان حمله روسیه به اوکراین در بهار سال گذشته است.

کاهش حجم محموله ها و قیمت نفت روسیه، درآمدهای صادراتی این کشور را 180 میلیون یورو در روز کاهش داده است. بر اساس این گزارش، روسیه با افزایش صادرات فرآورده های نفتی پالایش شده به اتحادیه اروپا و سایر نقاط جهان، روزانه 20 میلیون یورو را پس می گیرد که منجر به زیان خالص روزانه 160 میلیون یورو می شود.

علاوه بر این، این گزارش خاطرنشان می ‌کند که این امر نه تنها باعث کاهش 12 درصدی صادرات نفت خام روسیه شد، بلکه باعث کاهش 23 درصدی قیمت ‌های فروش این کشور شد که در مجموع 32 درصد در درآمد نفت خام در دسامبر کاهش یافت.

روسیه «هنوز تخمین زده می‌شود که روزانه 640 میلیون یورو از صادرات سوخت‌های فسیلی به دست می‌ آورد که از 1000 میلیون یورو در مارس تا مه 2022 کمتر است».

ممنوعیت واردات نفت تصفیه شده توسط اتحادیه اروپا، تمدید سقف قیمت به نفت تصفیه شده و کاهش واردات نفت از خط لوله به لهستان، این میزان را تا 5 فوریه 120 میلیون یورو در روز کاهش خواهد داد.

ممنوعیت اتحادیه اروپا برای خرید، واردات یا حمل و نقل دریایی نفت خام روسیه که از 5 دسامبر اجرایی شد، از 5 فوریه به سایر فرآورده های نفتی پالایش شده نیز گسترش خواهد یافت. قیمت فروش هر بشکه 60 دلار می شود.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست