نبشی کرنربید چیست

folder_openنبشی
commentبدون دیدگاه
نبشی کرنربید چیست

یکی از محصولات پرکاربرد در پروژه های عمرانی خصوصا ساختمان سازی، نبشی کرنربید است. کاربرد اصلی نبشی کرنربید در پروژه های ساخت و ساز حفاظت از دیوارها، ستون و همچنین سقف کاذب است. این نوع نبشی متناسب با کاربردش در انواع مختلفی تولید می شود. قیمت نبشی کرنربید نیز مانند سایر محصولات فولادی تحت تأثیر عوامل مختلف مانند میزان عرضه و تقاضا در بازار، نوسانات ارز و سایر عوامل  تغییر می کند. قیمت های این محصول در وبسایت رامکو به صورت روزانه اعلام می شود. شما می توانید برای استعلام قیمت نبشی کرنربید با کارشناسان فروش ما در شرکت رامکو تماس بگیرید.

شماره تماس: 71400040-021

آن چه در این بخش خواهیم خواند:

_ نبشی کرنربید چیست

_ به چند دلیل باید از نبشی کرنربید استفاده کرد

_  انواع مختلف نبشی کرنربید از نظر جنس کدامند

_ انواع مختلف نبشی کرنربید از نظر سازه کدامند

_ نقش نبشی کرنربید در اجرای کناف چیست

_ نبشی کرنربید چه مزایایی دارد

_ نصب کرنربید کناف چگونه است

_ شرح نکات مهم در بسته ‌بندی و حمل نبشی کرنربید

نبشی کرنربید چیست

نبشی کرنربید از دو سطح فلزی عمود بر هم ایجاد می شود. یکی از کاربردهای نبشی کرنربید استفاده از آن در پروژه های ساخت و ساز به عنوان درهای وال کناف است و یکی از مهم ترین قسمت های اجرای کناف نبشی کرنربید است.

معمولا کرنربیدها را با ضخامت ۰/۲ الی ۰/۳ تولید می کنند، از کرنربیدها برای سقف، دیوار یا ستون به عنوان محافظ در کنج های ۹۰ استفاده می شود. باید در اجرای کرنربید یا کناف دقت شود چون اگر به درستی اجرا نشود عملکرد خوبی ندارد.

به چند دلیل باید از نبشی کرنربید استفاده کرد

برای ایجاد زاویه دقیق ‌تر، دقت بالاتر در اجرای کناف و محافظت از کنج‌ ها در برابر ضربه ‌ها،  از نبشی کرنربید استفاده می‌شود.

انواع مختلف نبشی کرنربید از نظر جنس کدامند

نبشی کرنربید گالوانیزه

نصب آسان و قیمت پایین کرنربید گالوانیزه که از فولاد که با روکش گالوانیزه ساخته می شود به علت مقاومت در برابر رطوبت، رایج ترین نوع نبشی هست فقط تنها عیبی که دارد نگهداری و حمل و نقل سخت است زیرا ممکن است در اثر فشار تغییر شکل دهند.

نبشی کرنربید کاغذی

نبشی کاغذی از نوعی کاغذ مخصوص ساخته می شود و بیشترین کاربرد را  در سقف های کاذب دارد.

نبشی کرنربید پلیمر (پلاستیکی)

این نوع نبشی چون از جنس پلیمر ساخته می شود حمل و نقل آسانی دارد و همچنین روش های نصب آن هم آسان است

انواع مختلف نبشی کرنربید از نظر سازه کدامند

_ نبشی کرنربید C شکل

_ نبشی کرنربید رانر یا U شکل

_ نبشی کرنر تراز

_ نبشی کرنربید سقفی

_ نبشی کرنربید UD28

_ نبشی کرنربید CD60

_ نبشی کرنربید L25

نبشی ‌های کرنربید C شکل

در سازه های خشک از آن استفاده می شود و بیشتر به‌ صورت عمودی است عمق‌ های این نبشی در حدود 50،70،75 و 100 میلی‌متر است و فاصله های آن 30، 40 و 60 سانتی متری می باشد

نبشی کرنر بید رانر یا U شکل

برخلاف نبشی نوع C، این نبشی به ‌صورت افقی بوده و از این نوع برای ساختارهای قاب فولادی در داخل دیوار خشک، استفاده می شود.

نبشی کرنر تراز

وظیفه تراز کردن، بخش اتصال دیوار به سقف و تحمل نیرو هایی که در حاشیه سقف وارد می شود بر عهده این نبشی است. در سازه هایی که می خواهند ساختمان را عایق بندی صوتی یا کد حریق کنند چون عمر سازه را افزایش می دهد از این نبشی استفاده می شود.

نبشی کرنر بید سقفی

این نبشی نیز به شکل  C می باشد و برای زیر سازی سقف های کاذب از آن استفاده می شود و نقش باربر یا سازه پنل خور را ایفا می کند.

نبشی کرنربید UD28

از این نوع نبشی در ساختمان هایی که ترک خورده، نیاز به تعمیرات دارند و همچنین ساختمان هایی که دارای عایق صدا و کد حریق می باشند در گوشه سقف استفاده می شود و تراز سقف را نشان می دهد.

نقش نبشی کرنربید در اجرای کناف چیست

این نبشی ابتدا باید بتواند در برابر ضربه ها و آسیب های احتمالی محافظت کند.
باید بتواند ظاهری زیبا برای کناف به وجود آورد.

نبشی کرنربید چه مزایایی دارد

به عمر ساختمان می افزاید و از استحکام بالایی برخوردار است.

در مصرف انرژی بسیار صرفه جویی می کند.

در برابر خوردگی و هجوم حشرات و خوردگی بسیار مقاومت می کند.

هزینه ها را کاهش می دهد

سازه ها را سبک سازی می کند.

نصب کرنربید کناف چگونه است

سطح مقطع با مواد خاصی که خاصیت چربی زدایی دارند کاملا تمیز شوند سپس لازم است کناف برای قرارگیری کرنربیدها آماده شود. کرنربید های آماده شده را در کنج دیوار به صورت دقیق قرار گرفته و با یک چکش لاستیکی مقاوم و یا دستگاه مخصوص کاشت کرنربید نصب شود.

با استفاده از وسیله هایی مانند لیسه یا ماله استیل یک لایه بتونه با عرض ۲۰ سانتیمتر و ضخامت مناسب در دو طرف کنج دیوار روی کرنربید کشیده می شود. ضخامت بتونه لازم است در حدی باشد که کرنربید نصب شده اصلا مشخص نباشد، سپس صبر می کنیم تا بتونه انجام شده به طور کامل خشک شود.

در نهایت بعد از خشک شدن به وسیله ماله سطح بتونه توسط استاد کار پرداخت می‌ شود و کار برای مرحله بعدی یعنی اجرای لایه آماده‌ سازی مهیا می گردد.

شرح نکات مهم در بسته ‌بندی و حمل نبشی کرنربید

در بسته ‌بندی و حمل کرنربید نباید بسته ‌های بزرگ را به ‌وسیله تسمه جا به‌ جا کرد؛ چرا که ممکن است به دلیل بالا بودن وزن بسته ‌ها، تسمه ‌ها پاره شوند. همچنین باید در هنگام برش از دستکش مخصوص برای جلوگیری از آسیب ‌دیدن، استفاده کنید.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست