نبشی استنلس استیل چیست

folder_openنبشی
commentبدون دیدگاه
نبشی استنلس استیل چیست

نبشی چیست

نبشی، پروفیلی به شکل L انگلیسی است که سطح آن ب صورت دو ضلع عمود برهم می باشد و جزو یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی به شمار می رود که به صورت مرکب و تنها در پروژه های عمرانی, ساختمانی و نیز صنعتی استفاده می گردد و با طول های 6 و 12 متری در بازار موجود است.

مشخصه نبشی استنلس استیل

نبشی استنلس استیل مانند نبشی آهنی است، اما به دلیل استفاده از آلیاژ استنلس استیل در ساخت آن دارای ویژگی ها و کاربردهای متفاوتی از انواع آهنی است.

همانطور که از نام نبشی های استنلس استیل مشخص است، این محصولات از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند به همین دلیل هم بزرگترین مزیت آنها در مقایسه با انواع آهنی عدم نیاز به ضد زنگ یا گالوانیزاسیون است و برای برخی موارد خاص که شرایط محیطی می ‌تواند به نبشی‌ های فولادی آسیب برساند، از این نوع نبشی ‌استفاده می‌کنند.

از این نبشی در مکان هایی که امکان خوردگی در آنها زیاد باشد استفاده می شود و خاصیت ضد خوردگی آنها بیشتر در فضاهای مرطوب است و در برخورد با آلاینده ها، آب سنگین و.. امکان خوردگی در آنها وجود خواهد داشت.

کاربردهای نبشی استنلس استیل

_ ساخت خرپا
_ ساخت دکل های مخابراتی
_ استفاده در فونداسیون ساختمان
_ ساخت آسانسور
_ ایجاد اتصلات میان تیرآهن، پروفیل و ستون های سازه
_ اتصال پل به ستون
_ ساخت ماشین آلات و تجهیزات صنعتی
_ ساخت دکل های انتقال نیرو

فرمول محاسبه وزن نبشی

از نظر نوع تولید نبشی ها به دو دسته نبشی فابریک و پرسی تقسیم می شوند . اندازه بال و ضخامت مهم ترین پارامتر در نام گذاری نبشی ها می باشد. وزن نبشی نیز با استفاده از فرمول زیر محاسبه می شود :

اندازه بال نبشی*طول نبشی*ضخامت نبشی*۷۸۵۰*۲

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست