نا امنی ها در بازار سرمایه گذاران را به سوی طلا هدایت میکند یا دلار؟

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

نا امنی ها در بازار سرمایه گذاران را به سوی طلا هدایت میکند یا دلار؟

با وجود گران شدن دلار و افزایش تورم سرمایه گذاران در پی یافتن راهی برای حفظ سرمایه خود هستند از این رو بازار طلا  رونق گرفته است. از طرفی هیچ تصمیمی مبنی بر قطع بهره های بانکی اعلام نشده است و این احتمال وجود دارد که مسئولین برای مهار کردن این بحران مالی به سراغ صاحبان جزئی تر سرمایه ها بروند و کسانی که در تراز نامه های مالیاتی خود تخلف داشتند را جریمه کنند.

در این بین انتظار می رود وال استریت تاثیر زیادی از این شرایط بگیرد. ولی با توجه به رابطه متقابل مالی و سهام این کالا ها هستند که تحت تاثیر قرار گرفته اند.

قرار داد های خرید و فروش آینده طلا برای چهار هفته متوالی مورد استقبال قرار گرفت  وفروشندگان مبلغ 2000 دلار قیمت هدف قرار دادند.

اما این روند صعودی طلا در روز جمعه متوقف شد با این که به رقم 2000 دلار در هر اونس رسید اما با بالا رفتن شاخص دلار رکورد این مدت گذشته شکسته شد.

همچنین در روز جمعه یک مقام ارشد آمریکایی از سوی فدرال رزرو عنوان کرد یک افزایش قیمت دیگر در اقتصاد آمریکا رخ خواهد داد که این موضوع باعث تنش ذهنی سرمایه گذاران درباره سرمایه گذاری طلا شده ست. ولی جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس برای اتمام این نگرانی ها گفت : که ممکن است افزایش نرخ بهره در تاریخ 3 می یا 14 ژوئن فدرال رزرو آخرین مورد افزایش بهره هاست.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست