لوله گالوانیزه چیست

folder_openلوله
commentبدون دیدگاه
لوله گالوانیزه چیست

لوله ی گالوانیزه جزو لوله های پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد. این محصول فولادی از ورق گالوانیزه تواید می شود. ضخامت لوله ی گالوانیزه بسته به ضخامت ورق گالوانیزه متفاوت است. شما در بازار فولاد لوله های گالوانیزه با ضخامت های مختلافی را خواهید دید. همانطور که در مطالب پیشین گفته شد، فرآیند گالوانیزه شدن موجب افزایش استحکام ورق ها می شود. در نتیجه لوله ها ی گالوانیزه در مقایسه با سایر لوله ها مقاومت بالاتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارند. در ادامه مطالب بررسی خواهیم کرد که لوله گالوانیزه چیست و چه کاربردی دارد؟ انواع مختلف لوله گالوانیزه کدامند و مزایا و معایب آن چیست؟ مصرف کنندگان این محصول بایستی پیش از خرید از قیمت ها اطلاع یابند تا بتواند خریدی اقتصادی  و مقرون به صرفه ای داشته باشند. زیرا قیمت لوله گالوانیزه مانند ورق گالوانیزه متاثر از عوامل مختلف بوده و قیمت ثابتی ندارد. شما می توانید در وبسیات رامکو قیمت روزانه لوله گالوانیزه را مشاهده کنید. قیمت محصولات فولادی به طور روزانه در کانال تلگرامی رامکو اعلام می گردد. جهت استعلام تلفنی قیمت ها و ارتباط با کارشناسان فروش لوله گالوانیزه می توانید با شماره یزر تماس بگیرید.

شماره تماس: 71400040-021

آن چه در این بخش خواهیم خواند:

_ تعریف ورق گالوانیزه

_ معرفی انواع مختلف لوله گالوانیزه

_ قیمت لوله گالوانیزه

تعریف لوله گالوانیزه

ورق های فولادی قابلیت تبدیل شدن به لوله هایی را دارند که در مقابل زنگ زدگی و خوردگی مقاومت داشته باشند. یکی از کاربردی ترین محصولاتی که می توان از ورق های گالوانیزه تولید کرد، لوله های گالوانیزه است. فرآیند گالوانیزه شدن بدین صورت است که ورق فولادی را روی اندود می کنند یا به عبارتی در محلول روی غوله ور ساخته سطحی از روی بر روی ورق فولادی می کشند. این لایه استحکام فلز را در برابر خوردگی و ززنگ زدگی افزایش می دهد. استحکام لوله به اندازه ای افزایش می یابد که می تواند در معرض عناصر محیطی باز قرار گرفته و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار بگیرد.

فرآیند گالوانیزاسیون مقاومت ورق  را در برابر عوامل بیرونی افزایش می دهد. این امر موجب کاهش هزینه های نگهداری این محصول می گردد. اما در مقابل قیمت آن در نسبت به سایر لوله ها بیش تر می شود. این موضوع باعث شده تا بجای استفاده از لوله گالوانیزه، سایر محصولات را جایگزین کنند. لوله های گالوانیزه بیش در صنایعی چون کشاورزی و خطوط انتقال آب . فاضلاب شهری مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع لوله گالوانیزه کدامند؟

لوله های گالوانیزه در دو دسته گرم و سرد تولید می شوند. در ادامه مختصری درمورد هر یک انواع لوله های گالولانیزه شرح خواهیم داد.

تولید لوله گالوانیزه سرد

فرآیند تولید لوله گالوانیه سرد به این صورت است که ابتدا سطح فولاد را آغشته به اسپری الکترولیز می کنند. در مرحله ی بعدی آن را داخل محلول آبی یا همان اسیدی قرار می دهند. ضخامت این لوله 20 میکرون است.  میانگین عمر مفید لوله گالوانیزه 5 الی 8 سال است. لایه ای که طی فرآیند گالوانیزه شدن سطح فلز را پوشش می دهد بسیار نازک است. در نتیجه حساسیت لوله افزایش می یابد با کوچکترین ضربه یا خراش آسیب می بیند و امکان اکسید شدن آن افزایش می یابد. مصرف عمده لوله گالوانیزه در صنایعی مانند خودرو سازی، تولید پیچ و مهره، و تولید برخی از فلزاتی که در مصارف بهداشتی کاربرد دارند، است.

تولید لوله گالوانیزه گرم

در فرآینند تولید لوله گالوانیزه گرم، ورق را داخل وان مملو از مواد مذاب (فلز روی) قرار می دهند. در مرحله بعد لوله را از داخل مواد مذاب روی خارج می کنند. جالب توجه است که روی به محض به محض این که در مجاورت با اکسیژن و کربن واکنش نشان داده و لایه های مختلفی از آهن وروی را بر سطح فلز ایجاد می کند. لایه های ایجاد شده موجب افزایش استحکام لوله در مقابل زنگ زدگی می شود. ضخامت لایه لوله گالوانیزه با روش گرم مابین 40 الی 120 میکرو است.

تفاوت لوله گالوانیزه سرد و گرم

_ اولین تفاوت لوله گالوانیزه سرد وگرم در ظاهرش دیده می شود. دمای بالای فرآیند گالوانیزه گرم موجب شفافیت و درخشندگی لوله خواهد شد.

_ دمای فرآیند گالوانیزه شدن در گالوانیزه گرم نسبت به سرد پایین تر است.

_ در فرآیند گالوانیزاه گرم، دما بسیار بالا بوده و در نتیجه استحکام لوله گالوانیزه گرم نسبت به لوله گالوانیزه سرد بیش تر است.

_ بالا بودم استحکام در لوله گالوانیزه گرم موجب افزایش عمر لوله خواهد شد.

_ آبکاری و فرآیند گالوانیزه شدن لوله گالوانیزه گرم در دمای 420 درجه سانتیگراد بوده، این در حالی است که فرآیند آبکاری لوله گالوانیزه سرد در دمای اتاق انجام می پذیرد.

میزان استحکام لوله گالوانیزه چقدر است؟

استفاده از لوله گالوانیزه چه مزایا و معایبی دارد؟

_ فرآیند گالوانیزه گرم استحکام لوله را افزایش می دهد. در نتیجه لوله در مقابل خوردگی محفوظ می شود.

_ لوله های گالوانیزه گرم نسبت به ضربه و سایش در مقابل لوله های فولادی استحکام بالاتری دارند.

_  لوله گالوانیزه در برابر گرما و فشار استقامت بالایی دارد.

_ اکسیژن از دیواره های  لوله گالوانیزه سبک عبور نمی کند.

_ امکان بازرسی لوله گالوانیزه ساده تر است.

قیمت لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه هم مانند سایر محصولات فولادی به صورت روزانه و لحظه ای اعلام می گردد. متقاضیان گرامی می توانید جهت ثبت سفارش و خرید لوله گالوانیزه با کارشاناسان رامکو تماس بگیرید.

شماره تماس: 71400034-021

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست