قیمت ورق صنعتی

folder_openقیمت ورق
commentبدون دیدگاه

از کاربردی ترین ورق هایی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به ورق صنعتی اشاره کرد. ورق های صنعتی از مواد اولیه مهم در ساخت مقاطع فولادی هستند. ورق های صنعتی با دو شیوه ی نورد سرد و گرم تولید شده و به بازار آهن عرضه می شوند. قیمت انواع مختلف ورق های صنعتی در وبسایت رامکو اعلام می شود. امکان ثبت سفارش به صورت آنلاین از طریق وبسایت رامکو امکان پذیر است. متقاضیانی که تمایل به استعلام قیمت به صورت تلفنی دارند می توانند با شماره زیر تماس گرفته و سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت و پیگیری نمایند.

شماره تماس: 71400040-021

a 516 گرید 70

قیمت محصولات در تاریخ 12 مرداد 1401

تعریف ورق صنعتی

همانطور که اشاره شد، ورق صنعتی از ورق های کاربردی در صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد که در انواع مختلفی در بازار موجود هستند. ورق صنعتی یا همان ورق فولادی جزو ورق های با کیفیت بالا محسوب شده که از برش اسلب و تختال تولید می شوند. شرکت بازرگانی زنجیره توسعه تأمین رام ارائه دهنده و تأمین کننده انواع مختلف ورق در سراسر کشور می باشد. شما می توانید ورق صنعتی مورد نیاز خود را از شرکت با مناسب ترین قیمت ها خریداری نمایید.

انواع مختلف ورق صنعتی

ورق های صنعتی در انواع مختلفی تولید می شوند که در ادامه به طور خلاصه شرح خواهیم داد:

_ انواع ورق صنعتی با روش تولید

_ انواع مختلف ورق صنعتی بر اساس نوع فلز و آلیاژ

انواع مختلف ورق صنعتی بر اساس نوع فلز و آلیاژ

ورق های صنعتی متناسب با نوع فلز و آلیاژی که دارند در سه دسته ی ورق صنعتی فولادی، ورق صنعتی آلوومینیومی و ورق صنعتی مس و برنج تقسیم بندی می شوند.

ورق صنعتی فولادی

این نوع ورق صنعتی به عنوان مسطح ترین ورق صنعتی شناخته شده که با شیوه نورد گرم و نورد سرد تولید می شود. تولید ورق صنعتی با شیوه نورد گرم سطحی تیره و ناهمواری را به سطح ورق می دهد که از آن با نام ورق سیاه یاد می کنند.

ورق صنعتی آلومینیومی

این نوع ورق با نورد گرم تولید می شود. از ویژگی های بارز این محصول فولادی، قیمت مناسب آن است. جهت افزایش استحکام و کاهش تنش های درونی ورق صنعتی آلومینیوم، با شیوه نورد سرد تولید می کنند.

ورق صنعتی مس/برنج

ورق‌های برنجی با درصد کمتر فلز روی بسادگی قابل جوشکاری، سردکاری و لحیم کاری می شود. همچنین اضافه شدن لایه مس به سطح آن ها باعث می شود تا لایه ای اکسیدی روی آن قرار گرفته و استقامت آن را در مقابل خوردگی افزایش می دهد.

انواع ورق صنعتی به لحاظ فرآیند تولید

ورق های صنعتی به لحاظ فرآیند تولید به دوشیوه ی نورد گرم و نورد سرد تولید می شوند:

تولید ورق صنعتی با روش نورد گرم

در روش تولید ورق صنعتی با نورد گرم، شمش فولاد را به داخل کوره می ریزند. پس از این که از کوره خارج شد، لایه پوسته ای که اکسید شده است، سطح آن را می پوشاند. در مرحله بعدی پوسته ها شسته شده و وارد گام بعدی (نورد خشن) می شوند. سپس محصول را چندین بار از غلتک عبور داده تا به ابعاد مورد نظر دست یابند. ورق هایی که با نورد گرم تولید می شوند، ورق سیاه نامیده می شوند. ورق های سیاه یا همان ورق صنعتی با نورد گرم، متناسب با آلیاژی که در آن به کار رفته به دو نوع ST32 و ST52 تقسیم می شوند.

تولید ورق صنعتی با ورش نورد سرد

در روش تولید ورق صنعتی با فرآیند نورد سرد، ورق ها تا جایی که امکان دارد نازک می شوند. ورق ها تا حدی نازک شده که جهت تولید لوازم خانگی مناسب شوند. در این روش ورق ها از چهار غلتک عبور داده می شوند. داخل قفسه های فوق هر دو غلتک پشتیبان و غلتک اصلی موجود است. قطرغلتک های پشتیبان بیش تر از غلتک های اصلی است. ورق های روغنی، ورق های گالوانیزه و گالوانیزه رنگی جزو ورق های صنعتی به روش تولید با نورد سرد هستند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست