قیمت نفت به دلیل نگرانی های عرضه بالا می رود، چین به تقاضا امیدوار است

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت نفت به دلیل نگرانی های عرضه بالا می رود، چین به تقاضا امیدوار است

قیمت نفت صعودی شد و مدیران صنعت نگرانی ‌ها در مورد ظرفیت مازاد محدود در بازار و عدم اطمینان در مورد عرضه روسیه را در حالی که تقاضا از سوی بزرگترین وارد کننده نفت خام چین در حال بهبود است، ابراز کردند.

معاملات آتی نفت برنت پس از 0.4 درصد افزایش در روز دوشنبه، 24 سنت یا 0.28 درصد افزایش یافت و به 86.42 دلار در هر بشکه رسید همچنین نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا پس از افزایش 1 درصدی ، با 23 سنت یا 0.29 درصد افزایش، به 80.69 دلار در هر بشکه رسید.

قیمت برنت برای ششمین جلسه پی در پی در مسیر افزایش قرار دارد که طولانی ‌ترین دوره افزایش از ماه می 2022 است، که با تقاضای چین و با افزایش ظرفیت پالایشی جدید در آسیا و خاورمیانه امید است که تقاضا بیشتر شود.

( مایک ویرث، مدیر اجرایی شرکت شورون ) گفت: کشتی ‌های حامل نفت و محصولات روسیه اکنون باید مسافت ‌های طولانی ‌تری را بروند تا به بازارهای غیر تحریمی برسند، در حالی که الان ذخایر نفت و نوسانات عرضه محدود است و  به بازار جهانی که در مواجه با هر اختلال غیر منتظره عرضه باشند آسیب می زند.

معامله گران منتظر داده های تجارت نفت چین برای ژانویه و فوریه اواخر روز سه شنبه هستند و به دنبال سیگنال هایی که نشان دهنده بهبود شرایط و تقاضا از جانب چین باشد هستند.

گزارش های این هفته نشان می دهد که در ایالات متحده، انتظار می‌رود موجودی‌ های نفت خام و محصولات روند کاهشی داشته باشد. این می تواند اولین کاهش در 10 هفته گذشته باشد اما برای باقی مانده ماه مارس تحلیلگران انتظار دارند که قیمت نفت همچنان صعودی باقی بماند.

طبق گزارشی : بازار نفت در حال نزدیک ‌تر شدن به پایین ‌ترین محدوده معاملاتی اخیر خود بود و به نظر می‌ رسد که ریسک ‌های افزایشی بیش از حد باعث می‌شود قیمت ‌ها در حال حاضر به راحتی بالاتر از سطح 80 دلار ثابت باشد.

به گفته ( وانگ تائو یک تحلیلگر فنی ):  نفت برنت احتمالاً تا پایان ماه در محدوده 80.72 دلار و 93.44 دلار باقی بماند، زیرا به نظر می رسد در یک کانال افزایشی در حال افزایش است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست