قیمت نفت با رشد اقتصادی چین و چشم انداز اقتصادی ایالات متحده در هم آمیخت

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت نفت با رشد اقتصادی چین و چشم انداز اقتصادی ایالات متحده در هم آمیخت

قیمت نفت خام با توجه به رشد اقتصادی چین بهبود یافت اما از سوی دیگر رکود اقتصادی در امریکا رشد قیمت نفت را کاهش داد.

قیمت نفت برنت بعد از اینکه به بالاترین سطح خود یعنی 88.36 دلار رسید روند کاهشی طی کرد و تا ساعت 436 به وقت گرینویچ با 5 سنت کاهش به 88.14 دلار در هر بشکه رسید. همچنین نفت خام وست تگزاس آمریکا پس از صعود به 81.88 دلار روند افزایشی داشت و به 81.64 در هر بشکه رسید.

به دلیل اینکه دیگر چین تحت کنترل همه گیر کووید 19  نیست قیمت نفت خام در بازار در شروع سال 2023 افزایشی بوده و نشانه هایی از خرید بیشتر را نشان می دهد و معامله گران نگران هستند که تحریم های روسیه ممکن است باعث تشدید شدن عرضه شود.

( سوگاندا ساچدووا کارشناس مستقل بازار نفت)، گفت : علاوه بر این، دلار آمریکا که چند ماهی است که دور محور پایین ترین قیمت است، قیمت نفت را هم تقویت می کند.

دلار به نزدیک ترین سطح 9 ماهه یورو در نوسان است در حالی که معامله گران نگران هستند و خطرات رکود اقتصادی ایالات متحده و مسیر سیاست فدرال رزرو را ارزیابی می کنند.

به گفته ادوارد مویا یکی از تحلیل گران اقتصاد هنوز امکان دارد در ایالات متحده تغییر کند و در مورد سرعت بازگشت تقاضای نفت خام چین در سه ماه جاری تردید وجود دارد.

سرمایه گذاران مجددا به معاملات آتی و اختیارت نفتی با سریع ترین نرخ ممکن نسبت به بیش از دو سال گذشته فکر می کنند و سرمایه بیشتری را انباشته اند. گرچه داده های روز سه شنبه حاکی از نشان دادن انقباض است.

در طول این هفته معامله گران منتظر داده های تجاری هستند که نشان دهنده سلامت اقتصاد جهان باشد.

نظر سنجی های اولیه نشان می دهد که ذخایر نفت خام و بنزین ایالات متحده در هفته گذشته افزایش یافته است، در حالی که ذخایر تقطیر روند کاهشی داشته است. این نظر سنجی قبل از گزارش موسسه نفت آمریکا در روز سه شنبه انجام شده است.

منبع: Investing

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست