قیمت لوله اسپیرال

folder_openقیمت لوله
commentبدون دیدگاه

لوله اسپیرال یکی از کاربردی ترین محصولات فولادی است که امروزه کاربردش در خطوط لوله انتقال نفت و گاز نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان رشد چشمگیری داشته است. در تولید لوله اسپیرال از نوارهای فولادی با درصد کمی از کربن استفاده می شود. در فرآیند تولید لوله اسپیرال، نوارها را حول یک محور پیچانده و لبه های آن را بهم جوش می دهند. این مرحله مهم ترین بخش تولید لوله اسپیرال است. دلیل اصلی این است که نحوه جوش دادن استحکام و کیفیت لوله را مشخص می کند. خرید لوله اسپیرال برای متقاضیان این محصول از طریق وبسایت رامکو امکان پذیر است. همچنین شما می توانید برای خرید به صورت مستقیم با کارشناسان فروش لوله اسپیرال تماس گرفته و پس از استعلام قیمت و مقایسه قیمت ها با سایر تأمین کنندگان، سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت نمایید.

شماره تماس:71400040-021

لوله اسپیرال نوعی لوله فولادی است که برای تولید آن از نوارهای فولادی با درصد کمی از کم کربن استفاده می شود. به این صورت که نوار فولادی حول یک مرکز پیچیده شده و لبه های آن به هم جوش داده می شود. جوشکاری لوله اسپیرال مهمترین بخش تولید آن است چرا که استحکام لوله تا حد بسیاری زیادی به نوع جوش و کیفیت آن بستگی دارد. لوله های اسپیرال به دلیل فرایند تولید می توانند در سایزهای بسیار بزرگ نیز تولید شوند و امروزه لوله هایی تا قطر ۱۲۰ اینچ نیز به این روش ساخته می شود.

لوله اسپیرال

قیمت محصولات در تاریخ 12 مرداد 1401

لوله اسپیرال چیست

لوله اسپیرال از محصولات فولادی پرکاربرد است که با شیوه نورد گرم تولید می شود. علت نامیده شدن لوله اسپیرال به دلیل این است که ورق فولادی به صورت مارپیچی حول یک محور پیچیده می شود. ویژگی های ساختاری لوله اسپیال باعث شده تا از این محصول در صنایع گاز و نفت به وفور استفاده شود. بخش داخلی لوله اسپیرال صاف و صیقلی بوده تا حد امکان از میزان اصطکاک کاهش داده و جهت انتقال آماده شود. همانطور که در بالا اشاره شد، درزهای ایجاد شده حاصل از چرخش ورق فولادی جوش داده می شود. وجود درز جوش در بیرون سطح لوله استحکام محصول را چندین برابر افزایش می دهد.

روش های تولید لوله اسپیرال

پس از این که ورق های فولادی به واسطه ی غلطک ها صاف شده و به صورت استاندارد مورد نیاز در آمدند،ضایعات از لبه های آن زدوده شده و با دوشیوه زیر تولید می شوند.

  • روش تک مرحله ای تولید لوله اسپیرال
  • روش دو مرحله ای تولید لوله اسپیرال

روش تک مرحله ای تولید لوله اسپیرال

در روش تک مرحله ای تولید لوله اسپیرال، ورق های فولادی بهم جوش داده شده و سپس لبه ها صاف می شوند. عملیات فوق عمدتا برای این انجام می شوند تا از  برآمدگی های غیر قابل پرش جلوگیری شود.

روش دو مرحله ای تولید لوله اسپیرال

فرآیند تولید به صورت دو مرحله ای با داشتن یک تفاوت، مانند شیوه قبل آغاز می شود. تفاوت این مرحله با مرحله قبلی در فرم دهی ورق به واسطه GMAW است. بدین صورت که در مرحله جوشکاری درز داخل و خارج با استفاده از چندین دستگاه جوش زیر پودری، انجام می شود. تفاوتی که اعلام شد، راندمان تولید را افزایش می دهد به اندازه ای که سرعت تولید در این روش در مقایسه با روش تک مرحله ای چهار برابر بیش تر است.

انوع مختلف لوله اسپیرال کدامند

لوله اسپیرال بر اساس نوع کیفیتی که دارند به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

  • لوله اسپرال واجد شرایط: به لوله هایی گفته می شود که در آن کیفیت با استاندارد و شرایط فنی مطابق هم هستند.
  • لوله اسپرال ترمیم شده: به لوله هایی گفته می شود که در آن کیفیت با استاندارد و شرایط فنی مطابق هم نیستند. ولی قابل ترمیم اند.
  • لوله اسپیرال غیر قابل استفاده : به لوله هایی گفته می شود که ضمن این که به لحاظ کیفی و ظاهری مطلوب نبوده، شرایط فنی شان پس از تعمیر بهبود نخواهد یافت.

قیمت لوله اسپیرال

فاکتورهای مختلفی در مشخص کردن قیمت روزانه لوله اسپیرال موثرند و موجب افزایش و کاهش این محصول فولادی می شوند. از عوامل تأثیرگذار در قیمت لوله اسپیرال می توان به شرایط بازار و همچنین کارخانه تولید کننده اشاره کرد. در نتیجه قیمت ثابتی نمی توان برای این محصول در نظر گرفت. شما می توانید قیمت ها را به صورت روزانه در وبسایت رامکو در جدول بالا مشاهده کنید. یا این که با شماره زیر تماس گرفته و به صورت تلفنی استعلام قیمت گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید.

شماره تماس: 71400040-021

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست