قیمت طلا همچنان بالای 2000 دلار ثابت باقی می ماند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت طلا همچنان بالای 2000 دلار ثابت باقی می ماند

قیمت طلا در روز سه ‌شنبه 9 می بالاتر از 2000 دلار ثابت ماند و بازه‌های معاملاتی باریک را حفظ کرد زیرا معامله‌گران منتظر اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد ایالات متحده از داده‌های اصلی تورم در هفته جاری بودند، در حالی که نگرانی‌ها درباره بحران بانکی و رکود بالقوه همچنان در جریان است.

فلز زرد در روز جمعه از نزدیک به بالاترین حد خود سقوط کرد زیرا گزارش قوی ‌تر از حد انتظار بازار کار نشان می ‌دهد که فدرال رزرو برای مدت طولانی ‌تری در سال جاری بی ‌طرف خواهد ماند.

در حالی که بازارها انتظار دارند بانک احتمالاً چرخه افزایش نرخ خود را متوقف کند، آنها همچنین شروع به کاهش شرط بندی در مورد کاهش احتمالی نرخ در سال جاری کرده اند. هر گونه صعودی در طلا احتمالاً با افزایش نرخ بهره برای مدت طولانی تری متوقف می شود.

تقاضای پناهگاه امن برای طلا نیز در جلسات اخیر کاهش یافته است. ترس از یک بحران بانکی قریب الوقوع در ایالات متحده کاهش یافت زیرا بررسی فدرال رزرو از شرایط وام در روز دوشنبه نشان داد که سقوط اخیر چندین بانک آنقدر که تصور می شد بر شرایط اعتباری تأثیری نداشته است.

تمرکز بازار در حال حاضر عمدتا بر روی داده های تورم شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده است که در روز چهارشنبه منتشر می شود، که انتظار می رود نشان دهد که تورم در آوریل نسبت به ماه قبل اندکی کاهش یافته است. اما انتظار می ‌رود تورم بسیار بالاتر از محدوده هدف سالانه فدرال رزرو باقی بماند و به طور بالقوه واکنش تند روانه بانک مرکزی به داده‌ ها را برانگیزد.

داده های مربوط به قیمت های آتی صندوق فدرال رزرو نشان می دهد که بازارها با احتمال 88 درصدی قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو نرخ های خود را در ماه ژوئن نگه دارد. اما با توجه به اینکه فدرال رزرو تا حد زیادی احتمال چنین سناریویی را کم اهمیت جلوه داده است، بازارها نیز شرط خود را بر روی هرگونه کاهش بالقوه نرخ در سال جاری کاهش دادند.

هر اونس طلا با 0.1 درصد افزایش به 2022.85 دلار رسید، در حالی که قیمت معاملات آتی طلا با 0.2 درصد کاهش به 2029.85 دلار در هر اونس رسید.

سایر فلزات گرانبها در روز سه شنبه اندکی کاهش یافتند. معاملات آتی پلاتین با 0.3 درصد کاهش به 1080.45 دلار در هر اونس رسید، در حالی که معاملات آتی نقره با 0.1 درصد کاهش به 25.808 دلار در هر اونس رسید.

در میان فلزات صنعتی، قیمت مس در روز سه ‌شنبه پس از ثبت رشد های قوی در چهار جلسه گذشته کاهش یافت. معاملات آتی مس با 0.5 درصد کاهش به 3.9052 دلار در هر پوند رسید.

اما علی‌ رغم افزایش‌ های اخیر، فلز قرمز همچنان تحت فشار نگرانی‌ ها در مورد کند شدن تقاضا در سال جاری، به ویژه با بدتر شدن شرایط اقتصاد جهانی، باقی مانده است.

اکنون تمرکز بر روی تعدادی از شاخص‌ های وارد کننده بزرگ چین است که با داده‌ های تجاری که در اواخر روز منتشر می ‌شود، شروع می ‌شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست