قیمت طلا در پی افزایش بیشتر نرخ بهره توسط مقامات فدرال رزرو 2 درصد کاهش یافت

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت طلا در پی افزایش بیشتر نرخ بهره توسط مقامات فدرال رزرو 2 درصد کاهش یافت

قیمت طلا در روز جمعه پس از رسیدن به اوج یک ساله جدید در جلسه گذشته و جهش قیمت دلار و افزایش بیشتر نرخ بهره توسط مقامات فدرال رزرو حدود 2 درصد افت کرد.

هر اونس طلا با 2.1 درصد کاهش به 1995.95 دلار رسید و بار دیگر به زیر 2000 دلار سقوط کرد. قیمت طلای آمریکا نیز 2.1 درصد کاهش یافت، اما بالاتر از این سطح در 2011.30 دلار در هر اونس باقی ماند.

در همین حال، پس از هشدار یکی از مقامات فدرال رزرو مبنی بر اینکه بانک مرکزی ایالات متحده برای مهار تورم باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، شاخص دلار به پایین ‌ترین حد یک ساله خود برگشت و بازدهی خزانه‌ داری افزایش یافت.

( کریستوفر والر – یکی از اعضای هیئت مدیره فدرال رزرو ) گفت : که تورم هنوزم بسیار بالاست اگر چه او مشخص نکرد که از چه تعداد افزایش بیشتر حمایت می کند.

آمارها نشان می دهد که معامله گران اکنون با احتمال 82.6 درصدی برای افزایش 25 واحدی در ماه می در مقایسه با احتمال 70 درصدی در ابتدای هفته، قیمت گذاری می کنند. احتمال افزایش دیگر نرخ ها جذابیت شمش های غیر بازده را کمرنگ می کند.

همچنین بازار فلزات هم احتمالاً با ورود به “دوره خاموشی” قبل از تصمیم فدرال رزرو در ماه می با افزایش 25 واحدی در ثانیه ضعیف خواهد شد.

اما تحلیلگران گفتند که چشم انداز شمش مثبت باقی مانده است، پس از رشدی که در دو جلسه گذشته داشت در میان نگرانی های فزاینده رکود که می تواند فدرال رزرو را وادار کند تا در نهایت به چرخه افزایش نرخ خود پایان دهد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست