قیمت طلا جهانی به بالاترین حد خود در 8 ماه گذشته رسید

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت طلا جهانی به بالاترین حد خود در 8 ماه گذشته بر اساس شرط بندی های کاهش رشد فدرال رزرو رسید

پس از آن که آمارهای اقتصادی اواخر هفته گذشته امیدها را برای افزایش آهسته تر نرخ بهره فدرال رزرو در آینده افزایش داد، قیمت طلا در روز دوشنبه به بالاترین سطح هشت ماهه خود رسید.

هر اونس طلا تا ساعت 12:20 بعد از ظهر با 0.3 درصد افزایش به 1870.43 دلار رسید. ET، پس از رسیدن به بالاترین قیمت روزانه 1880.90 دلار در اوایل جلسه. هر اونس طلای آمریکا با 0.4 درصد افزایش به 1877.50 دلار رسید.

در همین حال، دلار آمریکا 0.8 درصد کاهش یافت و به پایین ‌ترین حد خود در هفت ماه گذشته رسید و طلا را برای خریداران خارجی ارزان ‌تر کرد. معیار بازدهی خزانه داری 10 ساله ایالات متحده نیز نزدیک به پایین ترین حد سه هفته اخیر بود.

«به نظر می‌ رسد نرخ ‌های بهره بالاتر خواهند رفت. (باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار) در یادداشتی رویترز می ‌گوید: «اما آنها محدودیت ‌هایی برای کارهایی که می ‌توانند انجام دهند دارند و بازار آن را قیمت ‌گذاری می ‌کند.

ما همچنین شاهد برخی پروازها به سوی ایمنی هستیم. از نظر فنی، به نظر می رسد طلا فضای بیشتری برای رفتن دارد، زیرا در تمام این نقاط مقاومتی که ما همچنان می بینیم، قوی بوده است.»

قیمت طلا در روز جمعه پس از آن که داده ها نشان داد که رشد دستمزد ایالات متحده تعدیل شده و فعالیت در صنایع خدمات در دسامبر کاهش یافته است، تقریباً 2 درصد افزایش یافت.

شرط ‌بندی ‌های بازار پول در نشست سیاست‌ گذاری فوریه فدرال رزرو 75 درصد شانس افزایش 25 امتیازی را نشان می‌دهند، در حالی که انتظار می‌رود نرخ پایانی تا ژوئن کمتر از 5 درصد باشد.

معامله‌ گران اکنون منتظر سخنرانی (جروم پاول رئیس فدرال رزرو) در کنفرانس بانک مرکزی در استکهلم در روز سه‌ شنبه و داده‌ های شاخص قیمت مصرف‌ کننده ایالات متحده هستند که اواخر این هفته منتشر می‌شود، که می‌تواند نشانه‌ های بیشتری را در مسیر افزایش نرخ ارائه دهد.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: Mining

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست