قیمت طلا ثابت باقی می ماند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت طلا ثابت باقی می ماند

قیمت طلا در معاملات اولیه روز دوشنبه 22 می تغییر چندانی نداشت و ثابت ماند زیرا بازارها در انتظار گفتگوهای بیشتر بین قانون گذاران آمریکایی بر سر افزایش سقف بدهی بودند و تمرکز بر سیاست های پولی نیز به دنبال نشانه های متفاوت از سوی فدرال رزرو باقی ماند.
( جو بایدن – رئیس جمهور آمریکا ) و ( کوین مک کارتی – رئیس مجلس نمایندگان )، قرار است در اواخر روز با هم مجددا گفت و گو کنند زیرا مذاکرات هفته گذشته به نتیجه نرسید. این پیش از ضرب‌ الاجل اواسط ژوئن برای دستیابی به توافق صورت می ‌گیرد، که بازارها را در وضعیت پرخطر نگه داشته است.
اما طلا در هفته گذشته شاهد تقاضای کمی برای پناهگاه امن نبود و قیمت ها به شدت به زیر سطح 2000 دلار سقوط کرد زیرا یک رشته اظهار نظرهای جنگ طلبانه از سوی مقامات فدرال رزرو نشان داد که بازارها برای افزایش بالقوه بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی قرار گرفته اند.
این تا حدودی با اظهارات نسبتاً غیر معمول ( جروم پاول – رئیس فدرال رزرو)، جبران شد، که گفت با توجه به اینکه شرایط اعتباری ایالات متحده در سال جاری به میزان قابل توجهی سخت‌ تر شده است، ممکن است فدرال رزرو مجبور به افزایش نرخ بهره نباشد. اظهارات او باعث افزایش قیمت طلا در روز جمعه شد، اگرچه فلز زرد همچنان هفته را نزدیک به 2 درصد کاهش داد.
هر اونس طلا در معاملات اولیه روز دوشنبه در حدود 1977.80 دلار ثابت ماند، اکنون انتظار می‌ رود که فلز زرد در روزهای آینده حداقل تا زمانی که بازارها نشانه‌ های بیشتری در مورد سقف بدهی و سیاست‌ های پولی دریافت کنند، معاملات محدودی داشته باشد.
قرار است اعضای بیشتری از فدرال رزرو بعداً در روز دوشنبه صحبت کنند، در حالی که صورتجلسه نشست ماه مه فدرال رزرو اواخر این هفته موعد است.
داده‌ های مربوط به فعالیت‌ های تولیدی ماه می نیز اواخر این هفته منتشر می‌ شود و انتظار می‌ رود با کاهش رشد در مواجهه با افزایش نرخ‌ های بهره و تورم بالا، نشانه‌ های بیشتری را در مورد بزرگترین اقتصاد جهان ارائه کند.
انتظار می رود طلا در اواخر سال جاری از افزایش تقاضای پناهگاه های امن سود ببرد، به ویژه با بدتر شدن شرایط اقتصادی ایالات متحده. بازارها همچنین در حال توقف در چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا ژوئن هستند که می تواند حمایت بیشتری را برای فلز زرد جلب کند.
سایر فلزات گرانبها پس از کاهش در هفته گذشته در روز دوشنبه ثابت ماندند. معاملات آتی پلاتین 0.1 درصد افزایش یافت در حالی که معاملات آتی نقره 0.2 درصد کاهش یافت.
در میان فلزات صنعتی، معاملات آتی مس با 0.7 درصد کاهش به 3.7060 دلار در هر پوند رسید و به دنبال زیان های شدید در سه هفته گذشته، نزدیک به پایین ترین سطح شش ماهه معامله شد. نشانه‌ های کاهش رشد اقتصادی در چین که بزرگترین وارد کننده مس در جهان است به فلز قرمز ضربه زد، زیرا بازارها برای بهبود ضعیف ‌تر از حد انتظار تقاضا در سال جاری قرار گرفتند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست