قیمت سنگ آهن به دلیل واردات چین به بالاترین سطح در 16 ماه گذشته رسید

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت سنگ آهن در روز سه شنبه پس از اظهارداده های گمرک که واردات سنگ آهن چین در نوامبر 14.6 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و به بالاترین حد خود از جولای 2020 رسید، افزایش یافت.

داده های اداره کل گمرک نشان می دهد که بزرگترین مصرف کننده سنگ آهن جهان در ماه گذشته 104.96 میلیون تن وارد کرده است که نسبت به واردات اکتبر 91.61 میلیون افزایش یافته و همچنین 6.9 درصد نسبت به نوامبر 2020 افزایش یافته است.

به گزارش Fastmarkets MB ، جریمه 62 درصدی آهن وارداتی به شمال چین با 8.8 درصد افزایش نسبت به بسته شدن روز دوشنبه، 111.34 دلار در هر تن تغییر کرد.

تحلیلگر موسس CIFCO Futures  در پکن تصریح کرد:  داده های واردات نوامبر می تواند تحت تأثیر عامل ترخیص کالا از گمرک باشد. وی افزود: محموله ها و ورود سنگ آهن در ماه های اخیر تغییر محسوسی نداشته است.

اقتصاددان بزرگ چین در Societe Generale SA در هنگ کنگ گفت: “غافلگیری در رشد واردات ناشی از افزایش حجم کالا بود که احتمالاً منعکس کننده بهبود تقاضای زیرساخت های سرمایه است زیرا دولت های محلی محرک ها را در آستانه سال جاری افزایش دادند.”

داده های موسسه مشاوره Mysteel نشان داد که ذخایر سنگ آهن وارداتی در بنادر چین برای 10 هفته متوالی رشد کرد و هفته گذشته به 155.5 میلیون تن رسید که بالاترین میزان از اواسط سال 2018 است. در 11 ماهه اول سال، چین 1.04 میلیارد تن سنگ آهن وارد کرد که 3.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت.

کل واردات چین تقریباً 32 درصد رشد کرد و به حدود 254 میلیارد دلار رسید. اقتصاددانان افزایش 21.5 درصدی واردات را پیش بینی کرده بودند. صادرات نیز از نظر دلاری با 22 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 326 میلیارد دلار رسید.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست