قیمت جهانی نفت برنت امروز 19 بهمن به ۸۳ دلار و ۷۵ سنت رسید

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

قیمت جهانی نفت برنت امروز 19 بهمن به ۸۳ دلار و ۷۵ سنت رسید

قیمت جهانی نفت برنت امروز 19  بهمن به ۸۳ دلار و ۷۵ سنت رسید قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 6 سنت معادل 0.07 درصد افزایش به 83 دلار و 75 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 19 سنت معادل 0.25 درصد روند افزایشی داشته و به قیمت 77 دلار و 33 سنت خرید و فروش می شود.

انتظار می رود که بیانات ( جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا)، به حمایت از قیمت نفت و آرام تر شدن روند افزایش نرخ بانک مرکزی این کشور کمک کند. طبق آخرین اطلاعات، ذخایر نفت آمریکا هم روند کاهشی داشته است.

ارزش دلار هم در پی اظهارات پاول روند کاهشی داشته و خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌ تر کرده ‌ا ست.

امید است که بازار، با آرام تر شدن اوضاع و سیاست های پولی آمریکا، بزرگ ترین اقتصاد دنیا و همچنین بزرگ ترین مصرف کننده نفت دنیا، مانع از رکود اقتصادی و همچنین مانع از سقوط تقاضای نفت شود. با این حال تحلیل گران بازار عقیده دارند که بازار در شرایط کاملا متعادلی قرار دارد.

طبق گزارش هفتگی موسسه نفت آمریکا : ذخایر نفت خام این کشور 2.2 میلیون بشکه در هفته منتهی به سوم فوریه روند کاهشی داشت است و حدود 2.2 میلیون بشکه در هفته افت پیدا کرده است. با این حال تحلیلگران از این کاهش تعجب کرده اند چون انتظار افزایش 2.5 میلیون بشکه ای را داشتند نه کاهش را.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست