قیمت تیرآهن لانه زنبوری

folder_openقیمت تیرآهن
commentبدون دیدگاه

از محصولات فولادی پرکاربرد در پروژه های ساخت و ساز وعمرانی تیرآهن لانه زنبوری است. تیرآهن لانه زنبوری مقاومت واستحکام مورد نیاز در سازه ها را تأمین می کند و از این رو باعث شده تا در پروژه های عظیم مورد استفاده قرار بگیرد. فاکتورهای مختلفی مانند ظاهر و اندازه ی حفره هایی که روی آن ایجاد می شود، بر روی کیفیت و قیمت این محصول فولادی به طور مستقیم تأثیرگذارند. عوامل دیگری مانند کارخانه تولید کننده، میزان عرضه و تقاضا در بازار، مواد اولیه جهت تولید و نوسانات بازار بر روی قیمت تیرآهن لانه زنبوری به صورت مستقیم تأثیر گذارند. توجه به موارد اشاره شده باعث می شود تا مصرف کنندگان خریدی مقرون به صرفه داشته باشند. قیمت تیرآهن لانه زنبوری را می توانید در این بخش به صورت روزانه و لحظه ای مشاهده کنید. در صورتی که نیاز به دریافت مشاوره پیش از خرید داشته و یا این که قصد استعلام قیمت ها به صورت تلفنی را دارید، می توانید با کارشناسان فروش تیرآهن رامکو تماس بگیرید.

شماره تماس: 71400040-021

پارامترهای مختلفی بر روی کیفیت و قیمت تیرآهن لانه زنبوری موثر بوده که از جمله آن‌ها می‌توان به اندازه حفره‌ها و شکل ظاهری آن‌ها اشاره کرد. همچنین عوامل دیگری مانند نرخ ارز، نوسانات بازار آهن و کارخانه تولیدی می‌توانند بر قیمت نهایی اثرگذار باشند. استفاده از تیرآهن لانه زنبوری شامل مزایایی مانند طراحی و نصب آسان، قیمت مناسب و استحکام خمشی مطلوب است. همچنین حفره‌های موجود در سطح این محصول محل مناسبی برای عبور تجهیزات تاسیساتی به شمار می‌آیند.

تیرآهن زنبوری در ابعاد 140 تا 300 میلی‌متر موجود بوده و دارای طول 12 متر است. همچنین این محصول در هر برند و کارخانه با وزنی متفاوت تولید شده و لازم است پیش از خرید در خصوص ابعاد و قیمت زنبوری موردنظر خود تحقیق کنید. به دلیل نوسانات موجود در حوزه آهن آلات و هزینه‌های حمل و نقل نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آهن زنبوری مشخص نمود. به همین دلیل به خریداران توصیه می‌شود پیش از خرید از عوامل موثر بر قیمت این محصول مطلع شده و روند تغییرات آن را طی روزها و سال‌های مختلف بررسی نمایند. سپس با مقایسه کیفیت و قیمت کارخانجات تولیدی، بهترین و مناسب‌ترین تیرآهن را برای پروژه خود انتخاب کنید.

تیرآهن لانه زنبوری ذوب آهن اصفهان

قیمت محصولات در تاریخ 12 مرداد 1401

تیرآهن لانه زنبوری چیست

نام دیگر تیرآهن لانه زنبوری، تیرآهن شبکه است. همانطور که از نامش مشخص است، این محصول دارای حفره های توخالی شبیه به لانه زنبور بوده و دلیل اصلی نامیده شدنش هم شکل ظاهری اش می باشد. تیرآهن ها را به این دلیل لانه زنبوری (فرآیند بریدن و جوش دادن) می کنند تا بتواند با ایجاد کمترین تغییر در شکل ظاهری، بیش ترین کمان خمشی را تحمل کند. کمان خمشی به مقدار نیرویی گفته می شود که موجب خم شدن تیر شده و حاصل از ضرب نیرو در طول است. این فرآیند موجب افزایش ارتفاع تیرآهن و ممان اینرسی مقطع اضافه می شود. برای مثال می توان گفت که انجام فرآیند برش و جوش دادن تیرآهن، ارتفاع آن از 18 به 27 سانتی متر افزایش می یابد.

مزایا و معایب کاربرد تیرآهن لانه زنبوری

  • تغییر شکل تیرآهن به صورت لانه زنبوری موجب کاهش وزن آن شده که از نظر اقتصادی نیز برای مصرف کننده ها مقرون به صرفه می باشد.
  • فضاهای خالی ایجاد شده در تیرآهن لانه زنبوری جایگاه مناسبی برای عبور تجهیزات و لوله های تاسیسات است.
  • تیرهای لانه زنبوری ارتفاع بیشتری دارند. (لازم به ذکر است که هنگام استفاده باید به استانداردها توجه ویژه داشت، در غیر این صورت امکان تخریب تیر زیر بار وجود دارد.
  • میزان مقاومت خمشی تیرآهن لانه زنبوری با توجه به وجود مقطع غیر فشرده در مقایسه با سایر مقاطع فشرده بیش تر است.
  • کاهش وزن تیرآهن به دلیل ایجاد حفره در داخل آن اتفاق می افتد و این امر موجب افزایش ایمنی سازه در برابر زمین لرزه می شود.
  • از دیگر مزایای کاهش وزن تیرآهن  می توان به کاهش وزن مرده ساختمان اشاره کرد که به دنبال آن کاهش فشار وارده بر سازه های اصلی ساختمان و ستون ها اتفاق می افتد.
  • تیرهای لانه زنبوری ارتفاع سقف را کاهش می دهند. این موضوع برای پروژه های معماری که محدودیت هایی را به طراحان سازه اعمال می کند، می تواند نقش انتقال بار را در مقایسه با سایر مقاطع فولادی انجام دهد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست