فعالان بازار در راستای تداوم قیمت مقاطع فولادی تو خالی آمریکا بیانیه ای صادر کردند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

خبر نگار رامکو براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، خریداران همچنان افزایش اخیر قیمت مقاطع تو خالی توسط کارخانه‌ ها را تایید می کنند و در صورت ادامه روند صعودی کویل ورق گرم، رشد احتمالی پیش ‌تر انتظار می‌رود

طبق ارزیابی فست ‌مارکتز، مقاطع توخالی فولادی ASTM A500 Grade B، داخلی، فوب کارخانه آمریکا بین یک هزار و ۴۱۰ دلار تا یک هزار و ۴۶۰ دلار به ازای هر تن (۷۰٫۵۰ تا ۷۳٫۰۰ دلار به ازای هر هاندردویت) گزارش داده شد که این بازه قیمتی نسبت به هفته گذشته ثابت بود و افزایشی نداشته است.

در این بین شرکت اطلس در اطلاعیه ای به خریداران، افزایش ۵۰ دلاری قیمت مقاطع توخالی فولادی به ازای هر تن (۲٫۵ دلاری به ازای هر هاندردویت) اعلام کرد. شرکت «وِلدِد تیوب» کانادا نیز از این روند پیروی کرد. در همین حال، شرکت «نیوکور» در تاریخ ۲۴ ژانویه (۴ بهمن ماه ۱۴۰۱) در همین بین به خریداران نامه فرستاد.

اعلام شرکت «اطلس» در زمینه افزایش قیمت‌ در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ماه ۱۴۰۱) نخستین بار از اواسط ماه دسامبر رخ داد، زمانی که دو شرکت «اطلس» و «وِلدِد» افزایش ۶۰ دلاری قیمت به ازای هر تن (۳ دلار به ازای هر هاندردویت) در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر ماه ۱۴۰۱) اعلام کردند. شرکت «نیوکور» نیز در همین راستا در ۱۳ دسامبر (۲۲ آذر ماه ۱۴۰۱)، با استناد بر “رشد هزینه مواد خام اولیه و رشد تقاضا”، قیمت محصولات خود را به همین میزان افزایش داد.

در همین حال، برخی منابع بازار معتقد بودند که تقاضاهای اخیر شرکت ‌ها برای افزایش قیمت کویل ورق گرم، به تشدید روند صعودی قیمت کارخانه ‌ها کمک خواهد کرد.

بنابر طبق تازه ترین نتایج حاصل شده، قیمت کویل ورق گرم به ۴۱٫۸۰ دلار به ازای هر هاندردویت (۸۳۶ دلار به ازای هر تن) نسبت به تاریخ ۲۳ نوامبر (۲ آذر ماه ۱۴۰۱)، ۳۰٫۹۹ درصد افزایش یافت که دلیلی قاطع برای رشد قیمت مقاطع توخالی بیان می شود و با توجه  به این که قیمت این محصول در این تاریخ ۳۱٫۹۱ دلار به ازای هر هاندردویت (۶۳۸٫۲۰ دلار به ازای هر تن) بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست