علی رغم مشاوره چین برای افزایش قیمت ها، قیمت سنگ آهن افت کرد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

علی رغم مشاوره چین برای افزایش قیمت ها، قیمت سنگ آهن افت کرد.

معاملات آتی سنگ آهن دالیان و سنگاپور روز دوشنبه علی رغم مشاوره و تصمیم چین برای افزایش قیمت مواد خام، روند کاهش داشت و افت کرد. در اولین هفته ماه  می در بورس کالای دالیان چین قیمت سنگ آهن حدود 2.13 – به یوان 897 و به دلار 129.70 در هر تن کاهش داشت.

در همین بین، در بورس سنگاپور، قرارداد معیار سنگ آهن ماه آوریل SZZFJ3 با 1.23 درصد کاهش به 123.85 دلار در هر تن معامله شد.

مشاور My steel در گزارش خود می گوید : که برخی از تولیدکنندگان داخلی فولاد تحت تأثیر این حرکت قرار گرفته اند. اقدامات اضطراری معمولاً نیازمند کارخانه‌های فولاد برای محدود کردن تولید است.

سایر مواد تشکیل دهنده فولاد – زغال سنگ کک و کک – و همچنین محصولات فولادی پایین دستی هم ضرر های داشتند. زغال سنگ کک 1.12 درصد کاهش یافت و کک 0.9 درصد کاهش یافت.

میلگرد در بورس آتی شانگهای 0.92 درصد کاهش یافت و به 4210 یوان در هر تن رسید، کویل نورد گرم 0.53 درصد کاهش یافت، میله سیم 1.29 درصد کاهش یافت. فولاد ضد زنگ 0.52 درصد افزایش یافت.

تصمیم چین برای تعیین هدف رشد اقتصادی متوسط 5 درصد برای سال 2023، که در افتتاحیه پارلمان روز یکشنبه فاش شد، ممکن است برخی از خوش بینی ها را در بازارهای کالا از بین ببرد.

تحلیلگران گفتند : که هدف پایین تر از حد انتظار به این معنی است که سیاست های محرک اقتصادی کلان در سال جاری ممکن است به اندازه انتظارات قبلی قوی نباشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست