عقب نشینی بنیادها در پی نگرانی در بازار نفت

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

وقتی ترس بر بازارهای نفت مسلط شده است، بنیادها عقب نشسته اند

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) روز پنج شنبه افزایش یافت و به رگبار ضرر سه روزه پایان داد، زیرا گزارش هایی مبنی بر گفتگوی عربستان سعودی و روسیه در مورد راه هایی برای افزایش ثبات بازار منتشر شد. با این وجود، معیار ایالات متحده همچنان در موقعیتی قرار دارد که حدود 10 درصد از دست دادن را برای هفته ثبت کند.

قیمت نفت WTI و نفت برنت در طول هفته به پایین‌ترین سطح خود در بیش از یک سال گذشته سقوط کرد، زیرا این نگرانی وجود داشت که بحران اعتماد در بخش بانکی می‌تواند باعث رکود اقتصادی شود و تقاضا را کاهش دهد. هر دو شاخص نفت خام پس از ثبت یک افت شدید سه روزه به پایین ترین سطح خود از دسامبر 2021 رسیدند. برنت از زمان بسته شدن روز جمعه بیش از 10 درصد کاهش یافته بود، در حالی که نفت خام آمریکا در مقطعی بیش از 14 درصد کاهش داشت.

صندوق های تامینی به دلیل افزایش نرخ های بهره و عدم اطمینان اقتصادی در حال انحلال بودند. فشار شدید فروش بر بازارهای سهام ایالات متحده بر انحلال صندوق در نفت خام افزوده است. دلار آمریکا نیز در برابر سبدی از ارزها تقویت شد و خرید نفت خام را برای دارندگان این ارزها گرانتر کرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست