عزم دولت برطرف کننده معضلات زیر ساختی صنعت فولاد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

عزم دولت برطرف کننده معضلات زیر ساختی صنعت فولاد

برای برطرف نمودن معضلات زیرساختی که در صنعت فولاد موجود است، رویکرد جدی و عزم جدی از سوی دولت برای برطرف کردن این مشکلات  همچنان دیده نمی شود.

به نقد پایگاه رامکو و به نقل از آرتان پرس، برای حل معضلات زیرساختی که در صنعت فولاد وجود دارد، نگاه جدی و عزم جدی از سوی دولت برای برطرف کردن این مشکلات دیده نمی شود.

از آنجایی که صنعت فولاد در تمام کشورهای توسعه‌یافته از جمله صنایع پیشرو و استراتژیک به شمار می‌آید که نقش اساسی در رشد و اقتصادی یک منطقه جغرافیایی در جهان دارد.

از این رو صنعت فولاد کشور همیشه با دو چالش اساسی از جمله تامین مواد اولیه به عنوان مهمترین چالش و کمبود انرژی دست و پنجه نرم می کنیم. که به دلیل ضعف زیرساخت های انرژی با کمبود برق و گاز برای واحدهای فولادی مواجه هستیم.

به طوریکه در زمستان به دلیل کمبود گاز اکثر واحدهای احیای مستقیم با ۵۰ درصد ظرفیت مشغول تولید هستند که بر تولید آهن اسفنجی هم در بالادست و هم پایین دست تاثیرگذار است.

عطف به این نکته حائز اهمیت است که ذخایر بسیاری از معادن اصلی ما رو به اتمام است و متاسفانه در مقطعی ناگزیر به واردات مواد اولیه خواهیم شد. در همین راستا، اقداماتی صورت گرفته که نیازمند سرمایه گذاری کلان برای استخراج و بهره برداری است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست