عدم توان پرداخت مالیات بر ارزش افزوده توسط فروشندگان آهن و فولاد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

کوروش امیری: موضوع مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه صنفی آهن فروشان باید همچون اتحادیه صنف طلا و جواهر اصلاح مالیاتی شده و مالیات همچون گذشته به نرخ ۶ درصد برسد، به دلیل این که پرداخت مالیات ۹ درصدی برای اعضای اتحادیه امری دشوار می باشد.

وی ادامه داد: اعضای اتحادیه آهن و فولاد تمایل  به پرداخت 6 درصدی از مالیات صنفی خود همانند روال گذشته را دارند، این در حالی است که مسئولان مالیاتی و مجلس شورای اسلامی نرخ مالیات بر ارزش افزوده را ۹ درصد مقرر کرده اند که برای اعضای اتحادیه صنفی رقم بالا و قابل توجی است.

کوروش امیری درغرب کشور تصریح کرد: قرار بر این بوده که مالیات بر ارزش افزوده همچون روال گذشته تنها ۶ درصد از سود اخذ باشد، اما این رقم ۶ درصد به ۹ درصد رسید و با مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصد امکان ادامه فعالیت وجود ندارد، زیرا میزان مالیات بیش از میزان درآمد است و امید برآن است با توجه به رسیدگی مسئولان اتاق اصناف کشور به موضوع فوق، شرایط مالیاتی در اسرع زمان تغییر یافته و اصلاح شود.

وی افزود: در واقع اعضای اتحادیه صنفی فروشندگان آهن و فولاد هم مالیات بر مشاغل و هم مالیات بر ارزش افزوده را پرداخت کرده و اعضای اتحادیه، مالیات بر مشاغل را طبق قانون همه ساله می پردازد اما با پرداخت ۹ درصدی مالیات بر ارزش افزوده به صورت مجزا، درآمد ناچیزی درانتها برایشان باقی می ماند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان استان کرمانشاه افزود: قبل تر مالیات بر ارزش افزوده فعالان صنفی طلا و جواهر اصلاح گشته و به نرخ قبلی بازگشت، اما شرایط مالیاتی آهن فروشان تغییر نکرده و همان ۹ درصد باقی مانده است، با توجه به اینکه شیوه مالیاتی فوق به قانون تبدیل گشته، امکان حذفش مقدور نبوده، اما اگر این قانون برای فعالان صنفی اصلاح شود، حدالامکان می تواند  متناسب با شرایط رکود اقتصادی موجود، فعالیت شغلی خود حفظ کرده و آن را از دست ندهند.

امیری تصریح کرد: درخواست اعضای اتحادیه صنفی فروشندگان آهن و فولاد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که فعالیت شغلی صنف اهن و فولاد را با اصلاح مالیات بر ارزش افزوده هموار ساخته و شرایط کسب و کار آنها را تسهیل  نمایند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست