طلا در انتظار نشانه های بیشتر فدرال رزرو، مرزها را در نوردید

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

طلا در انتظار نشانه های بیشتر فدرال رزرو، مرزها را در نوردید.

طی 8 ساعت گذشته و کالاها و طلا در انتظار نشانه های بیشتر فدرال رزرو به نقل از رویترز، مرزها را در نوردید.

میزان درصد افزایش به شرح ذیل است:

_ طلا -0.35

_ 0.31٪

_ فلز مس 1.49٪

_ نقره +0.75٪

_ +0.15٪ PL

قیمت طلا در روز سه‌ شنبه کمی بالاتر از پایین‌ترین سطح شش هفته اخیر قرار گرفت و معامله‌گران به انتظار نشانه‌های بیشتر درباره سیاست‌های پولی از صورتجلسه فوریه فدرال رزرو، شرط‌بندی‌های بزرگ را متوقف کردند. بازارها همچنین در این هفته منتظر تعداد زیادی از سخنرانان فدرال رزرو بودند، زیرا تورم بیش از حد ایالات متحده و قدرت در بازار کار، سیاست های بانک مرکزی را کاملاً مورد توجه قرار داده است. بازارهای طلا و سایر فلزات تا کنون در این هفته معاملات محدودی داشته اند و بازارهای ایالات متحده برای تعطیلات روز دوشنبه بسته بودند. اما تقاضا برای دلار در تجارت آسیایی و اروپایی ادامه یافت و قیمت شمش را محدود کرد.

در حالی که بازارها به شدت انتظارات خود را برای افزایش نرخ بهره در سال جاری ارزیابی کردند، فراخوان های داغ تر از حد انتظار تورم ایالات متحده به سرعت رشد اخیر قیمت طلا را کاهش داد. تورم سرسخت، همراه با نشانه هایی از قدرت در بازار کار، به فدرال رزرو انگیزه کافی برای ادامه افزایش نرخ بهره می دهد. صورتجلسه فوریه فدرال رزرو که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، احتمالاً موضع جنگ طلبانه بانک مرکزی را تکرار می کند. افزایش بازدهی خزانه‌داری آمریکا و دلار بر دارایی‌های بدون بازده مانند طلا و سایر فلزات تأثیر زیادی گذاشت. با توجه به افزایش بیشتر بازدهی ایالات متحده همزمان با نرخ های بهره، چشم انداز کوتاه مدت طلا ضعیف به نظر می رسد، زیرا برخی از مقامات فدرال رزرو هشدار داده اند که نرخ بهره آمریکا ممکن است در سال جاری از 6 درصد افزایش یابد.

با این حال، طلا و سایر فلزات گرانبها می‌توانند در اواخر سال از خرید به‌منظور منتفع شوند، به‌ویژه اگر کند شدن رشد اقتصادی فدرال رزرو را مجبور به تغییر سیاست جنگ‌ طلبانه خود کند. سایر فلزات گرانبها در روز سه شنبه خاموش شدند. معاملات آتی پلاتین با 0.2 درصد افزایش به 929.40 دلار در هر اونس رسید، در حالی که معاملات آتی نقره با 0.2 درصد کاهش به 21.780 دلار در هر اونس رسید. در میان فلزات صنعتی، قیمت مس در روز سه شنبه پس از افزایش 1.5 درصدی در جلسه قبل، در بحبوحه خوش بینی پایدار نسبت به بهبود در چین، اندکی کاهش یافت. معاملات آتی مس با عیار بالا با 0.1 درصد کاهش به 4.1730 دلار در هر پوند رسید. خوش‌بینی نسبت به بهبود اقتصادی چین روز دوشنبه پس از اینکه بانک ها نرخ وام مسکن خود را در پایین‌ترین حد تاریخی نگه داشت، افزایش یافت. در حالی که این حرکت تا حد زیادی مورد انتظار بود، اما نشان داد که دولت قصد دارد سیاست‌های سازگارانه را برای تقویت رشد اقتصادی حفظ کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست