صدمه به خط لوله نورد استریم توسط گروه طرفدار اوکراین

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

صدمه به خط لوله نورد استریم  توسط گروه طرفدار اوکراین

نیویورک تایمز به نقل از مقامات ناشناس گزارش داد اطلاعات جدیدی که توسط مقامات دولت ایالات متحده بررسی شده است به یک گروه طرفدار اوکراین به عنوان عامل احتمالی بمب گذاری در خط لوله نورد استریم در سال گذشته اشاره می کند.

این گزارش یک ماه پس از آن منتشر شد که سیمور هرش، روزنامه‌نگار تحقیقی آمریکایی، به نقل از یک منبع ناشناس از دولت ایالات متحده گزارش داد که این واشنگتن بود که با کمک نروژ این خرابکاری را انجام داده است.

تحقیقات رسمی در مورد خرابکاری که توسط سوئد و دانمارک انجام می شود همچنان ادامه دارد و بازرسان تاکنون به هیچ نتیجه قطعی نرسیده اند.

بر اساس گزارش جدید نیویورک تایمز، هیچ مدرکی مبنی بر دست داشتن دولت اوکراین در این حملات و یا دستور آن وجود ندارد.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که برخی از مقامات دولت آمریکا معتقدند اوکراین و متحدانش پس از سال ها مخالفت با خط لوله نورد استریم 2 بیشترین انگیزه را برای انجام این حملات داشتند، زیرا خط لوله جدید فروش گاز روسیه به اروپا را افزایش می دهد و ترانزیت اوکراین را تهدید می کند. درآمدهای کارمزد

پرزیدنت بایدن به نوبه خود سال گذشته گفت که اگر روسیه بیشتر به سمت اوکراین حرکت کند، ایالات متحده خط لوله نورد استریم را خواهد بست.

به گفته منابع NYT، اطلاعات کمی در مورد عاملان ادعایی اقدامات خرابکارانه وجود داشت، فراتر از ادعای اینکه آنها مخالفان رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین بودند. در این گزارش آمده است که اطلاعات مشخص نکرده است که اعضای آن گروه چه کسانی بودند یا چه کسانی هزینه خرابکاری در نورد استریم را پرداخت کردند.

این گزارش همچنین خاطرنشان کرد که منابع از توضیح بیشتر در مورد ماهیت اطلاعاتی که ادعاها را بر اساس آن استوار کرده‌اند و بر اساس شواهد موجود در آن خودداری کردند. با این حال، آنها به نیویورک‌تایمز گفتند که افراد درگیر به احتمال زیاد اوکراینی و/یا روس بودند و هیچ آمریکایی یا بریتانیایی در آن دخالت نداشتند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست