صادرات حجم عظیمی از گازوئیل توسط روسیه پیش از تحریم های اتحادیه اروپا

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

صادرات حجم عظیمی از گازوئیل توسط روسیه پیش از تحریم های اتحادیه اروپا

روسیه قصد دارد در ماه آینده پیش از آغاز تحریم های اتحادیه اروپا بر نفت خام در ماه فوریه، صادرات دیزل خود را افزایش دهد. محموله ‌های سوخت از بنادر روسیه در دریای بالتیک و دریای سیاه قرار است در ژانویه به 2.68 میلیون تن افزایش یابد که برای افزایش ماهانه 8 درصدی نسبت به حجم دسامبر و بالاترین نرخ صادرات از ژانویه 2020 بهتر است.

اتحادیه اروپا واردات محصولات نفتی روسیه را تا 5 فوریه ممنوع خواهد کرد. این به دنبال ممنوعیت نفت خام روسیه است که در دسامبر اجرایی شد.

بر اساس محاسبات رویترز، صادرات نفت خام اورال روسیه از بنادر دریای بالتیک، به لطف تحریم اتحادیه اروپا بر نفت روسیه و سقف قیمتی غرب، از 6 میلیون تن در ماه نوامبر به حدود 5 میلیون تن در این ماه کاهش خواهد یافت. بر اساس برخی از برآوردها پیش بینی شده است که این میزان ممکن است تا 4.7 میلیون تن کاهش یابد.

سقف قیمتی 60 دلاری برای هر بشکه که توسط اتحادیه اروپا، کشورهای گروه 7 و استرالیا معرفی شده است به کشورهای غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد نفت خام روسیه را از طریق دریا وارد کنند، اما شرکت های کشتیرانی، بیمه و بیمه اتکایی را از حمل و نقل محموله های نفت خام روسیه منع می کند، مگر اینکه به قیمت زیر حدود 60 دلار فروخته شود.

معامله گران به رویترز گزارش داده اند که روسیه در تلاش است تا صادرات اورال را به طور کامل از اروپا به بازارهای دیگر مانند چین و هند هدایت کند و همچنین برای یافتن کشتی های مناسب به اندازه کافی مشکل دارد.

مشکلات روسیه با کمبود تناژ غیر غربی، تقاضای متوسط برای این گرید در آسیا، به ویژه در چین و اقتصاد ضعیف صادراتی تشدید شده است. در واقع، رویترز گزارش داده است که ترانس نفت، انحصاری خط لوله روسیه، نتوانسته است برخی از اسلات های بارگیری موجود را به دلیل عدم ارائه پیشنهاد از سوی تولیدکنندگان پر کند، در حالی که سایر اسلات ها به تعویق افتاد یا لغو شدند. تنها چین، هند، بلغارستان و ترکیه در حال حاضر مایل به خرید اورال هستند و این ترکیب اکنون با قیمت کمتر از کل تولید، از جمله عوارض محلی، به بازارهای صادراتی فروخته می شود.

نویسنده: مریم اسلامی

منبع: oilprice

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست