شرکت های پتروشیمی ایرانی 34 تفاهم نامه با شرکت های دانش بنیان داخلی امضا کردند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

شرکت های پتروشیمی ایرانی 34 تفاهم نامه با شرکت های دانش بنیان داخلی امضا کردند

رامکو در گزارش خود می گوید : شرکت های پتروشیمی ایرانی که در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی کشور ( پت ‌زون ) مستقر هستند برای برطرف کردن نیازهای فناوری خود با شرکت های دانش بنیان داخلی 34 تفاهم نامه داخلی امضا کردند. این تفاهم نامه در روز پنج شنبه 18 اسفند ماه در منطقه ای به نام پتروفان که در جنوب غربی شهرستان ماهشهر خوزستان است امضا شد.

به گفته برگزار کنند گان، این رویداد با هدف معرفی شرکت های دانش بنیان های فعال در کشور و توانمندی های آن ها در حوزه پتروشیمی برای تامین نیاز های فناورانه شرکت های پتروشیمی برای اولین بار برگزار شده است.

در مراسم اختتامیه این رویداد ( پیام برزگر – مدیر عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت : این سازمان در راستای شعار سال جاری از سوی مقام معظم رهبری است، به طور کامل از شرکت های دانش بنیان حمایت خواهد کرد

همچنین وی گفت : شرکت های دانش بنیان جزو مهم ترین محرک های بخش صنعت هستند و به توسعه صنعت پتروشیمی کمک چشمگیری خواهند کرد.

سازمان منطقه ویژه اقتصادی جزو زیر مجموعه های شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و وظیفه ارتقا و توسعه مجتمع های واقع در پت زون را بر عهده دارد.

پت زون که دروازه جدیدی از منابع نفت و گاز ایران محسوب می شود، از سال 1376 با دریافت مجوز مربوطه از شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور، فعالیت خود را شروع کرد. تنوع مواد اولیه، دسترسی به آب های بین المللی و در دسترس بودن نیروی کار با صلاحیت بالا از مزیت های این منطقه است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست