شرکت های نفت و گاز قادر به کاهش مصرف در سال 2022 نشدند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

شرکت های نفت و گاز قادر به کاهش مصرف در سال 2022 نشدند.

علیرغم وعده های جسورانه چندین شرکت نفت و گاز، بسیاری از آنها نتوانستند شعله ور شدن گاز طبیعی خود را در سال 2022 کاهش دهند. با افزایش فشار سازمان های زیست محیطی و دولت ها برای کاهش انتشار کربن، آیا سال 2023 بهتر خواهد بود؟ آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در هشدارهای خود در مورد چگونگی تأثیر شعله ور شدن گاز بر تغییرات آب و هوا در صورت عدم مهار سریع و همچنین تأثیر منفی متان ناشی از گازهای شعله ور بر سلامت مردم، صریح بوده است. در حالی که برخی از شرکت ها، مانند اکسون، پیشرو در کاهش شعله ور شدن گاز خود از عملیات نفتی هستند، اگر ایالات متحده امید دارد که به اهداف اقلیمی خود دست یابد، مقررات سخت‌گیرانه‌تری مورد نیاز است.

در سال 2021، با بازگشت تقاضای نفت و گاز به سطح قبل از همه‌گیری، شعله‌ور شدن گاز حدود 1 درصد افزایش یافت و تقریباً 143 میلیارد متر مکعب گاز در سراسر جهان شعله‌ور شد. این تقریباً معادل کل مقدار گاز وارد شده به آلمان، فرانسه و هلند است. این همچنین معادل حدود 270 میلیون تن CO2 و تقریباً 8 میلیون تن متان است که در جو آزاد می شود. و مقصران اصلی با انتشار نیمی از گازهای مشعل شده در سطح جهان، روسیه، عراق، ایران، ایالات متحده و الجزایر بودند. در سناریوی انتشار صفر خالص تا سال 2050، تمام شعله‌های گاز غیراضطراری تا سال 2030 متوقف می‌شوند و شعله‌ور شدن گاز تا حدود 90 درصد کاهش می‌یابد.

علاوه بر نگرانی ها در مورد تغییرات آب و هوایی، کارشناسان نگرانی های بهداشتی بیشتری را در مورد شعله ور شدن در سال های اخیر مطرح کرده اند. مطالعه ای که در سال 2022 منتشر شد نشان داد که متان بیش از آنچه در ابتدا تصور می شد از طریق شعله ور شدن گاز در جو منتشر می شود. تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه میشیگان نشان داد که فرآیند فعلی شعله ور شدن گاز کمتر از آنچه تخمین زده می شود موثر است، به این معنی که تا پنج برابر بیشتر متان در هوا منتشر می شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست