شرکت نفت عربستان صعودی سومین شرکت بزرگ جهان

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

شرکت نفت عربستان صعودی سومین شرکت بزرگ جهان

بر اساس لیستی که companycap.com ارائه داده، غول نفتی دولتی عربستان سعودی سومین شرکت از نظر ارزش در بازار جهانیست. آرامکو با ارزش بازار 1.903 تریلیون دلار، پس از اپل (2.413 تریلیون دلار) و مایکروسافت (1.920 تریلیون دلار) به رتبه سوم سقوط کرد.

در دو ماه گذشته، اواسط دسامبر، آرامکو با ارزش بازار 1.81 تریلیون دلار، پس از اپل، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده بود. پیش از آن، در ماه می سال گذشته، آرامکو با ارزش بازار 2.38 تریلیون دلار در صدر فهرست قرار داشت.

به گزارش الراجی کپیتال در ماه ژانویه : پیش بینی می شود سود خالص آرامکو در سه ماهه چهارم 2022 به دلیل چشم انداز ضعیف تقاضا ناشی از کندی اقتصاد جهانی، 6.3 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش یابد و به 38.90 میلیارد دلار برسد.

امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکو ماه گذشته در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت، در حالی که ارزش بازار آرامکو کاهش یافته، این شرکت در حال پیش بینی بازگشایی چین برای افزایش تقاضا برای سوخت جت و تقاضای نفت خام است. ناصر در آن زمان گفت: «ما از نظر بازگشت تقاضا به بازار بسیار خوشبین هستیم.

آرامکو تنها شرکتی نیست که چشم انداز خوبی برای تقاضای جهانی نفت دارد و اوپک همچنان “محتاطانه خوشبین” است. ناصر از شرکت آرامکو هفته گذشته علیه روند ESG که مانع سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز شده بود، انتقاد کرد.

تا آنجا که به آینده بازارهای سرمایه مربوط می شود، ESG به وضوح یک روند رو به افزایش است. و به نظر من، افزایش تاکید بر ESG حرکتی در جهت امنیت انرژی و مقرون به صرفه بودن درست.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست