سبقت ۱۲/۲ درصدی ایران در تولید فولاد از جهان

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

سبقت ۱۲/۲ درصدی ایران در تولید فولاد از جهان

طبق گفته معاون وزیر صمت:  بر اساس آمارهای جهانی، تولید فولاد در جهان طی سال گذشته روند کاهشی داشته و حدود 4.2 درصد کاهش یافته اما تولید فولاد در ایران، به نسبت سال گذشته روند افزایشی داشته و حدود 8 درصد افزایش یافته است.

به گزارش رامکو، ( محمد جواد حاجی ‌حسینی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت )، نتایج به ‌دست آمده در رشد تولید فولاد را نتیجه مدیریت صحیح دانست و گفت : رشد صنعتی کشور در سال جاری در مقایسه سال قبل حدود ۵.۲ درصد بوده و نشان می‌ دهد که تولیدکنندگان به وظایف خود به خوبی عمل کرده‌ اند.

تولید فولاد در ایران در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۳۰ میلیون تن رسیده که این مقدار تولید با همه محدودیت های داخلی و بین المللی و تحریم ها بدست آمده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت با اشاره به اینکه توزیع گاز باید به صورت یکپارچه و شبکه ‌ای باشد، گفت : شرکت ‌های گاز استان ‌ها مسئولیت را در توزیع گاز از خود دور کرده و به مرکز واگذار کردند و این اتفاق باعث ایجاد عدم ‌توازن در توزیع گاز در کشور می‌شود و امیدوار هستیم با مدیریت صحیح حوزه انرژی، عملکرد های نادرست در حوزه صنعت در سال ‌های قبل به ویژه در زمینه تامین توزیع انرژی اصلاح شود.

حاجی حسینی در ادامه گفت : طرح آزمایش سرزمینی به ایمیدرو و ایدرو از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت سپرده شده است ؛ سرمایه ‌گذاری ‌های جدید در زمینه فولاد باید هدفمند و با دقت باشند تا در آینده با مشکلات کنونی برخورد نکنیم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست