رشد 48 درصدی تجارت بین ایران و هند

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

رشد 48 درصدی تجارت بین ایران و هند

رامکو در گزارش خود می گوید: تجارت ایران و هند در سال ۲۰۲۲ رشد 48 درصدی داشت و به ۲.۵ میلیارد دلار رسید همچنین واردات فرآورده‌ های نفتی ایران توسط هند در این سال ۴ برابر شد و کل مبادلات تجاری بین دو کشور در سال ۲۰۲۱ بالغ بر یک میلیارد و ۶۹۳ میلیون دلار اعلام شده است

در همین بین، صادرات هند به ایران در ماه‌ های ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۲ حدود 44 درصد رشد داشته است و به یک میلیارد و ۸۴۷ میلیون دلار رسیده است. هند در سال میلادی قبل از آن یک میلیارد و ۲۸۴ میلیون دلار صادرات کالا به ایران داشته است.

واردات هند از ایران هم در سال ۲۰۲۲ رشد ۶۰ درصدی را تجربه کرده و به ۶۵۳ میلیون دلار رسیده است. هند در سال گذشته ۴۰۹ دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

برنج مهم‌ ترین کالای صادراتی هند به ایران در سال ۲۰۲۲ بوده است به‌ طوری ‌که ۵۹ درصد از کل صادرات هند به ایران در این سال مربوط به برنج هندی بوده است.

فرآورده ‌های نفتی بعد از برنج کالای مهم وارداتی هند از ایران در سال ۲۰۲۲ بوده و ۱۷۵ میلیون دلار فرآورده نفتی از ایران در این سال وارد شده است. واردات فرآورده‌ های نفتی ایران توسط هند در سال ۲۰۲۲ نسبت به سال قبل از آن حدود ۴ برابر شده است. هند در سال پیش از آن ۴۳ میلیون دلار از این کالا را از ایران وارد کرده بود.

مواد خام تولید رنگ با ۱۵۲ میلیون دلار و میوه با ۱۴۸ میلیون دلار به ترتیب دومین و سومین کالاهای وارداتی هند از ایران در سال ۲۰۲۲ بوده است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست