راه اندازی بیش از 1700 واحد تولیدی بیکار در یک سال

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

راه اندازی بیش از 1700 واحد تولیدی بیکار در یک سال

بنا به اعلام رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک ‌های صنعتی ایران، در سال 1401،  1714 واحد تولیدی غیر فعال در کشور از نو راه اندازی شدند.

یک مقام مسئول در این زمینه بیان نمود”: بسته عملیاتی منسجمی را برای حمایت از شرکت های دانش بنیان تدوین کرده و برای واگذاری زمین به این شرکت ها مشوق ها و مزیت هایی در نظر گرفته ایم”.

وی افزود: “سال گذشته به بیش از صد شرکت دانش بنیان زمین واگذار کردیم که از 378 نیاز فناورانه این شرکت ها که قبلا از خارج تامین می شد، 107 مورد را در داخل کشور تامین کردیم”.

همچنین  ایشان در جایی دیگر افزود: “با معاونت فناوری وزارت علوم برای ایجاد پارک های دانش بنیان در شهرک های صنعتی به توافق رسیدیم تا شرکت ها بتوانند از این پارک ها استفاده کنند”.

رسولیان با اشاره به شعار امسال که «کنترل تورم، رشد تولید» است، بیان نمود: “باید تورم را کنترل کنیم و تولید را افزایش دهیم زیرا این دو تأثیرات جدی بر یکدیگر دارند”.

ایشان ایجاد زیرساخت های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک را از الزامات رشد تولید عنوان کرد و بیان نمود: “حمایت از صنایع کوچک و تامین منابع مالی آنها و مشارکت بخش خصوصی از اهداف ماست”.

با استناد به بیان رسولیان، رویکرد احیای واحدهای بیکار بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا کشور سال ‌ها ست با شدیدترین تحریم‌ های بین ‌المللی در چالش است و بیش از هر زمان دیگری متکی به تولید داخلی است.

وی تاکید کرد: احیای واحدهای تولیدی بیکار اصلی ترین رویکردی است که در حال حاضر دولت در بخش صنعت دنبال می کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست