دلار به سیر صعودی خود ادامه می دهد

folder_openاخبار
commentبدون دیدگاه

با توجه به تحلیل های بازار های اقتصادی انتظار می رود دوباره دلار رو به گران شدن برود و قیمت نفت و سنگ آهن بالا برود.

شروع امروز قیمت دلار با پایه 38 هزار تومن بود و 38 هزار و 880 تومان قیمت داشت اما همچنان روند صعودی ادامه داشت و باعث رشد قیمت این کالا بود و حالا با ارزش 39 هزار و 300 تومان خرید و فروش می شود. با این که دلار نسبت به روز های قبل کم تر گران شد اما به خاطر تقاضا دلار قصد ارزان شدن ندارد. باور برخی تحلیل گران این است که اگر قیمت ارز پایین تر از قیمت واقعی اعلام شود نه تنها باعث خروج ارز می شود بلکه تقاضا هم بالا میرود و همه این موارد باعث گران تر شدن می شود باید صبر کرد و منتظر تصمیم بانک مرکزی در بازار غیر رسمی بود.

از سویی دیگر اونس جهانی طلا با قیمت 1815 دلارمعامله شد و طلای 18 عیار و سکه تمام بهار آزادی به ترتیب یک میلیون و 745 هزار تومان و 18 میلیوهن و 798 هزار تومان معامله شدند که همه ی این موارد خبر از روند صعودی بازار می دهد.

همچنین بررسی های بازارجهانی  آهن و سنگ آهن هم نشان می دهد هم چنان بازار رو به گران شدن است تا جایی که دوباره این محصول و ورق گرم فوب چین بدون تغییر باقی ماندند همچنین در بازار ترکیه اهن قراضه و شمش فولاد به ترتیب 385  ،516 و 600 دلار معامله شدند. در ضمن شمش صادراتی ایران 463 دلار در فوب خلیج فارس معامله شد.

بررسی های بازار نفت جهان هم گویای این است که نفت برنت و اوپک نیز رو به گران شدن هستند و بر پایه 80 دلار معامله شده است.

گرآورنده: شیرین ساریخانی

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست